Стрес під час війни: як зібрати себе докупи

     Широкомасштабна війна Росії проти України триває вже більше року.Ракетні атаки, пошкодження енергетичної інфраструктури, втрата близьких та розлучені родини – лише деякі з переліку щоденних викликів, які постають перед українцями через агресію Росії. Як наслідок, майже три чверті людей відчувають стрес або сильну знервованість, як свідчать результати проведеного наприкінці вересня компанією “Gradus” дослідження щодо психологічного стану українців. Водночас психіатри, психологи та психотерапевти оцінюють стан чверті населення вже як критичний. Попри високі показники тривожності та напруги, лише два відсотки опитаних українців звертаються до фахівців по допомогу. Саме це й стало приводом для спілкування зі здобувачами освіти на тему подолання стресу.

    У понеділок, 13 березня, куратор групи В-41 Ружицька Ю.В за участі студентів та кураторів інших груп, провела цікаву та пізнавальну виховну годину з елементами психологічного тренінгу «Стрес під час війни: як зібрати себе докупи».

     Під час виховної години студенти визначили основні причини стресу, розібралися у відмінностях між стресом, тривожністю та депресією, провели психологічне тестування, яке допомогло кожному визначити свій власний рівень стресу.

      Куратор познайомила здобувачів освіти із проєктом «Скажи чесно, ти як?», розробленим за підтримки ВООЗ у межах ініціативи першої леді України Олени Зеленської зі створення Національної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки. Основна ідея цього проєкту – формувати культуру піклування  про власне ментальне здоров’я, показати, що говорити про своє внутрішнє зовсім не соромно, навпаки – це має велике значення у боротьбі зі стресом.

     Наприкінці виховної години студенти послухали цікаві поради, як можна справлятися з тривожністю і стресом. Проведений захід був надзвичайно актуальним, корисним, цікавим та пізнавальним.