![]() |
![]() |
Інформація про відділення: Шифр 5. 09010103
Галузь знань Сільське господарство і лісництво
Спеціальність «Виробництво і переробка продукції рослинництва»
Кваліфікація Молодший спеціаліст агротехнік
Відділення «Агрономія» засновано у 1944 році, а в 2008 році перейменовано в «Агротехнології»
Молодший спеціаліст за кваліфікацією “агротехнік” здійснює організаційно-технологічне керівництво в рослинництві господарства (бригада, сільськогосподарська дільниця, ферма ) ; проводить роботу з впровадження і освоєння наукового обґрунтованої системи землеробства та подальшої інтенсифікації рослинництва з метою збільшення виробництва і поліпшення якості продукції та ін.
Молодший спеціаліст за кваліфікацією «агротехнік» повинен знати положення, інструкції та інші нормативно-правові акти органів державної влади і місцевого самоврядування з питань агропромислового комплексу, виробничої діяльності; агротехніку і насінництво вирощуваних сільськогосподарських культур, стандарти продукції рослинництва; досягнення науки і кращий досвід у галузі рослинництва, основи економіки, організації виробництва, праці й управління; основи трудового і земельного законодавства.
Також повинен вміти прогнозувати урожайність сільськогосподарських культур; впроваджувати інтенсивні технології по вирощуванні і збиранні сільськогосподарських культур; брати участь у розробці технологічних карт, системи удобрення, інтегрованої системи захисту, агротехнічних заходів по догляду, збиранню врожаю сільськогосподарських культур; забезпечити підготовку рослинної продукції до зберігання, реалізації; здійснювати контроль за процесами виробництва, посівними і сортовими якостями насіння, станом посівів і насаджень, ведення документації;
Фахівець «агротехнік» може працювати на посадах:
1. агроном господарства;
2. агроном підрозділу;
3. плодоовочівник;
4. овочівник;
5. рільник;
6. приймальник-здавальник харчової продукції;
7. завідувач підсобного сільського господарства;
8. завідувач агрономічного кабінету;
9. завідувач агрономії;
10.завідувач дослідного поля;
11.завідувач розсадника
Випускники технікуму з спеціальності 5.09010103 «Виробництво і переробка продукції рослинництва»
Мають можливість продовжити навчання за скороченим терміном у Подільському державному аграрно-технічному університеті, Чернівецькому національному університеті ім. Юрія Федьковича.
Шифр 5. 09010102
Галузь знань Сільське господарство і лісництво
Спеціальність «Організація і технологія ведення фермерського господарства»
Кваліфікація Молодший спеціаліст фахівець з організації і ведення фермерського господарства
Спеціальність заснована в 1993 році.
Молодший спеціаліст за кваліфікацією “Фахівець з організації і ведення фермерського господарства” готується для самостійного ведення фермерського господарства. Він може здійснювати керівництво, організацію виробництва галузі рослинництва.
Молодший спеціаліст за кваліфікацією «Фахівець з організації і ведення фермерського господарства» повинен знати основи державного права, постанови уряду з питань розвитку агропромислового комплексу, законодавчі акти з питань аграрної політики та розвитку фермерства;морфологічні ознаки і біологічні особливості культурних рослин, склад, властивості грунту, способи зберігання і підвищення його родючості;інтенсивні технології вирощування сільськогосподарських культур, систему захисту рослин від шкідників, хвороб і бур’янів; анатомію і фізіологію сільськогосподарських тварин, структуру раціонів годівлі, прогресивні технології продукції тваринництва; методи оцінки якості продукції, основи маркетингу і менеджменту, технологію заготівлі, збігання сільськогосподарської продукції з основами переробки; матеріалознавство з основами будівництва, правила охорони праці і охорони навколишнього середовища.
Також повинен вміти запроваджувати прогресивні технології, прогнозувати урожайність сільськогосподарських культур; готувати сільськогосподарські агрегати до роботи, проводити технічну наладку; проводити ветеринарну обробку сільськогосподарських тварин; вести оперативний облік і аналіз виробничої діяльності; володіти обчислювальною та комп’ютерною технікою;реалізовувати продукцію; приймати ділові, комерційні рішення в межах своєї компетенції.
Фахівець з організації та ведення фермерського господарства може працювати на посадах:
1. керуючий підрозділами с/г підприємства; завідувач двору (машинного, кінного);
2. завідувач підсобного господарства;
3. начальник відділу підсобного господарства;
4. слюсар з ремонту с/г машин та устаткування; водій 3, 2, 1 класу;
5. тракторист-машиніст с/г виробництва;
6. оператор із штучного запліднення тварин та птиці;
7. оператор з ветеринарної обробки тварин
Випускники технікуму з спеціальності 5.09010102 «Організація і технологія ведення фермерського господарства»
Мають можливість продовжити навчання за скороченим терміном у Подільському державному аграрно-технічному університеті, Чернівецькому національному університеті ім. Юрія Федьковича.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |