РАДІОДИКТАНТ-2022 ЯК СИМВОЛ СПРОТИВУ ТА БОРОТЬБИ

     Традиційно 9 листопада у День української писемності та мови українці писали радіодиктант національної єдності.

     Уперше в Україні радіодиктант відбувся 24 травня 2000 року, присвятили його тоді дню Кирила і Мефодія. Акцію, присвячену державній мові, започаткувало Українське радіо. Лише згодом, 9 листопада, День української писемності та мови стає офіційною датою для проведення радіодиктанту.

     Але цьогоріч написання диктанту стало по-особливому важливим. Це флешмоб, який дає змогу показати єдність українців по всьому світу, навіть в умовах війни.

     На фронті чи в тилу, за партою в класі чи в бомбосховищі — українці об’єдналися і знову показали свою чітку патріотичну позицію та міць!

     Попри війну радіодиктант відбувся.

     Хоч і через сумну причину, але цьогоріч  з-закордону буде якнайбільше листів, адже ми тепер, як було написано в диктанті, «мов ті равлики, знаємо ціну великих переселень».

     Радіодиктант  ще більше доводить правдивість вже актуального вислову про українців — «рідні незнайомці». Об’єднуємось усі!

     Диктант національної єдності також став символом спротиву.

     Авторка цьогорічного тексту — українська письменниця і режисерка, членкиня Українського ПЕНу Ірина Цілик, читала його народна артистка, Герой України Ада Роговцева.

 

     Мета радіодиктанту — об’єднати людей навколо України в усьому світі, а не перевіряти грамотність учасників всеукраїнського флешмобу. Для цього Суспільне Мовлення запропонувало усі можливі формати для участі в Радіодиктанті: трансляції на радіо, телеканалі та діджитал-платформах.

     11 листопада буде оприлюднено текст диктанту, всі охочі зможуть себе перевірити.

     Сьогодні, у День української писемності та мови, студентський та педагогічний колектив нашого навчального закладу долучився до написання Радіодиктанту національної єдності.