Студентська  екологічна конференція «Екологічна безпека  нашої громади»

     9 листопада 2022 при підтримці викладачів природничо-математичних дисциплін проведено студентську  екологічну конференцію «Екологічна безпека  нашої громади» присвячену пам’яті Леоніда Каденюка, нашого земляка, першого космонавта незалежної України, міжнародного екологічного активіста.

     Розпочала конференцію Гуцуляк Олена Олександрівна, яка пригадала всім присутнім життєвий та професійний шлях Леоніда Каденюка, який був не лише першим підкорювачем космосу за часів незалежної України, але й громадським діячем, старшим науковим співробітником Інституту космічних досліджень НАН України та ДКА України, народним депутатом Верховної Ради України.

     З доповіддю «Сортування сміття» виступила Бажан Ірина, студентка 1 курсу, групи  МБО-11  (керівник –  Гуцуляк  В.Є.)

     Ірина розповіла про правові засади сортування сміття,  на які різновиди прийнято поділяти вторсировину, як правильно сортувати сміття.

     Доповідачка пригадала  присутнім,  що декілька років тому дирекція нашого коледжу закупила контейнери для сортування сміття, але поки що вони не використовуються,  бо в нашій територіальній громаді не має можливості утилізувати відсортоване сміття. Вона запропонувала поки що здійснювати сортування такого сміття, яке можна самостійно доправити на пункти прийому вторсировини. Наприклад, макулатура, яка накопичується у достатній кількості на протязі навчального року і яку можна здати на  пункти прийому макулатури.  

     Дмитрюк  Віталіна, студентка   1 курсу,   групи МБО-11    (керівник  Корсей О.І.)  виступила з доповіддю «Пластикові пакети – недооцінена проблема сьогодення. Альтернативи пластиковим пакетам. Утилізація та застосування використаних пакетів». 

     Віталіна розповіла про своє дослідження, яке вона проводила  протягом місяця. Вона  підраховувала кількість пакетів, які з продуктами харчування та іншими товарами потрапляли до  неї додому за цей час. Всі пакети, які виходили із вжитку і раніше викидалися у сміття, вона почала збирати у пластикову пляшку. Наповнення сміттєвого кошика її сім’ї значно сповільнилось, тому що викинуті  у нього пластикові пакети утримують повітря, тому займають більший об’єм.

     Також Віталіна розповіла, як можна використати пластикові пакети у домашньому господарстві повторно.

     Із доповіддю «Утилізація батарейок»  виступила Савчук Вікторія, студентка 1 курсу,  група МБО-11  (керівник Гуцуляк О.О.).

     Насамперед Вікторія розповіла про шкоду яку завдають використані батарейки що потраплять на смітник навколишньому середовищу, про проблеми із здоров’ям у дітей, що випадково проковтнули батарейку-таблетку, а також про способи збору та утилізації батарейок.

     Вікторія запропонувала  встановити у коледжі спеціальну коробочку для збору відпрацьованих батарейок для подальшої передачі їх на спеціалізовані пункти прийому вторсировини.

     Гольба Дарина, студентка 2 курсу, групи В-21  (керівник Мироник О.І.) ознайомила слухачів з проблемами чистої питної вони, що виникають в урбанізованому суспільстві, шляхами забруднення та способами очистки питної води.

     Дарина подякувала дирекції нашого коледжу за встановлення в корпусах та гуртожитку кулерів з питною бутильованою водою.

     Всі доповіді були пізнавальними та зацікавили   присутніх на конференції.