Декада економічних дисциплін

Декада економічних дисциплін у Кіцманському технікумі
Подільського державного аграрно-технічного університету

        Мрія кожного студента – стати успішним спеціалістом. А для цього треба навчитися виконувати поставлені завдання вчасно і ефективно. У студентські роки найкраще засвоєння навчального матеріалу проходить шляхом спілкування і вирішення конкретних завдань в умовах максимально наближених до реальності. Саме така діяльність і збагачує студентів під час проведення декади економічних дисциплін у Кіцманському технікумі Подільського державного аграрно-технічного університету.

Розпочалася декада з інформації у групах про Всесвітній День заощаджень. Студенти ІІ курсу спеціальності «Бухгалтерський облік» під керівництвом завідувача відділення «Менеджменту та бухгалтерського обліку» Король Л.І. повідомили історію Дня заощаджень, про економію в цей день у широкому розумінні цього слова, про мету святкування – заощаджувати кошти та планувати витрати.
Також в цей день відбулися батьківські збори групи БО-21, куратор Біляр Ю.В., де було ретельно проаналізовано успішність, поведінку, відвідування занять юними бухгалтерами та висловлена вдячність батькам за постійну турботу про дітей.

      Наступного дня викладачі презентували електронні посібники з дисциплін «Розміщення продуктивних сил» викладач Петракович В.Ю., «Фінанси» викладач Король Л.І., «Гроші і кредит» викладач Мамаєвська Л.О., «Бухгалтерський облік» викладач Снятинчук Н.М. Викладачі демонстрували напрацювання, які знадобляться у роботі колегам та студентам.

20151110_125546 20151110_132035
20151110_125637 20151110_125831
20151110_130109 20151110_130141

      Викладачі Баєтул Г.М. та Снятинчук Н.М. провели екскурсію з групою ІІІ курсу спеціальності «Бухгалтерський облік», де ознайомили студентів з виробничою бухгалтерією на місцевому підприємстві.

     Цікавою та корисною була екскурсія на виробництво з студентами ІV курсу спеціальності «Технологія виробництва продукції рослинництва» з дисципліни «Економіка, організація та планування сільськогосподарського виробництва». Під керівництвом викладачів Петракович В.Ю. та Шелюк Л.І. студенти ознайомились з роботою щодо підбору кадрів, планування витрат, формування прибутку у фермерському господарстві Ножихіна І.В.

      Використання засобів мультимедіа з метою повторення, узагальнення та систематизації знань не тільки допомагає створити конкретне, наочно-образне уявлення про предмет, явище чи подію, які вивчаються, але й доповнити відоме новими даними. Відбувається не лише процес пізнання, відтворення та уточнення вже відомого, але й поглиблення знань. Варто відмітити змістовний Майстер-клас з питань проведення лекційних занять з використанням презентацій з дисципліни «Організація виробництва» викладача Булеги Ю.М.., а також викладачів Шелюк Л.І. та Мамаєвської Л.О. з підбору матеріалів та формування методичного забезпечення занять з економічних дисциплін. Корисною була інформація викладача Мамаєвської Л.О. щодо набуття професійної майстерності на основі матеріалів вивченого досвіду викладача Баєтул Г.М.

20151117_125603      В цей день також були проведені олімпіади з економічних дисциплін: для спеціальності «Організація виробництва»викладачами Біляр Ю.В. та Булегою Ю.М. та для спеціальності «Технологія і організація ведення фермерського господарства» викладачами Петракович В.Ю. і Шелюк Л.І. з допомогою програми «My test». Переможців олімпіади нагородили грамотами.

    Серйозну підготовчу роботу проведено до студентської науково-практичної конференції на тему «Пошук ефективних механізмів реагування на мікро- та макроекономічні виклики». Підготовлено десять доповідей, котрі розкрили основні напрямки теми. Найкращими доповідачами були студентки: Рурак Людмила та Євдокімова Юлія (група ОВ-41), Пітик Марина (група ОВ-31), Гайдей Анастасія та Ватаман Юлія (група БО-31).

    Викладачі циклової комісії Баєтул Г.М., Булега Ю.М., Король Л.І., Мамаєвська Л.О., Петракович В.Ю., Савчук І.І., Снятинчук Н.М. були присутніми на зустрічі з головою Державної казначейської служби України Тетяною Слюз, котра зосередила свою увагу на обговоренні Закону України «Про відкритість використання публічних коштів» та функціонуванню офіційного порталу публічних фінансів України. Виокремила переваги переходу розпорядників коштів на систему дистанційного обслуговування «Клієнт казначейства – казначейство».

      Викладачі Король Л.І. та Біляр Ю.В. прийняли участь у обласному методичному об’єднанні викладачів фінансово-економічних дисциплін на тему «Складові просвітницької роботи з фінансової грамотності студентів» на базі Чернівецького коледжу дизайну та економіки. Отримали багато змістовних порад, побачили напрацювання колег з інших навчальних закладів, сформували основні напрямки співпраці.

     Викладач Баєтул Г.М. прийняла участь у засіданні обласної секції «Інформаційні системи та технології в обліку» ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації.
Наставники постійно ведуть пошук нетрадиційних форм та методів організації як аудиторної, так і позааудиторної роботи, навчають самостійності у прийнятті рішень, адаптації до життя у ринковому середовищі. Тому дуже цікавим для студентів І курсу спеціальностей «Бухгалтерський облік» та «Організація виробництва» був тренінг з працівниками Приватбанку з питань фінансової грамотності.
Викладачі циклової комісії економічних дисциплін формують не тільки професійні якості фахівців, але й виховують патріота, активного громадянина України. Куратором Біляр Ю.В. була організована зустріч з демобілізованим воїном АТО, а нині працівником технікуму, Бойдою В.Ю. Студенти затамувавши подих слухали розповідь про сурові армійські будні, про мужніх, витривалих, хоробрих українських бійців. Зрозуміли, що треба вдосконалювати свою фізичну підготовку, військовий вишкіл та найбільше дбати про незалежність своєї Батьківщини.Всеукраїнська професійна газета «Все про бухгалтерський облік» є справжнім другом і порадником для всіх бухгалтерів. Увага редакції надихає на щоденну активну, професійно грамотну роботу студентів та викладачів.

05eM3xmH_34

     Нагородження грамотами від редакції газети стало святом і додало бажання вчитися і навчати, діяти і формувати знання, вміння та навики молодих спеціалістів.

    Організація декади потребувала значної підготовчої роботи, ретельного відпрацювання сценаріїв і методик проведених заходів, визначення їх логічної послідовності, підготовки завдань, які відповідали б сучасним навчальним вимогам і були корисними та захоплюючими.
Для проведення заходів викладачі тісно співпрацювали зі студентами в творчій та доброзичливій атмосфері. Декада економічних дисциплін видалася цікавою та корисною.

Завідувач відділення «Менеджменту та бухгалтерського обліку»
Леся Іванівна КОРОЛЬ
Голова циклової комісії економічних дисциплін
Юлія Василівна БІЛЯР

Залишити відповідь