Матінка-Земля. Ми не рідко чуємо таке поєднання слів в нашому повсякденному житті і часто використовуємо у своєму спілкуванні.
Адже Земля – наша годувальниця, наш спільний дім, в якому створені для людини абсолютно унікальні умови, що дозволяють не тільки виживати, але й насолоджуватися життям у всій її красі і різноманітності.
Земля віддає нам себе цілком і повністю, дарує свою любов і красу, якими людство неодноразово нехтує. Вона як любляча мати живить, одягає і виховує своїх нетямущих дітей. Чи віддячуємо ми їй?
Уже здавна в різних країнах світу це питання набуло нагальної актуальності. Людство нарешті задумалося і звернуло увагу на свою позицію і роль у біосфері. Невже ми почали переростати чисто споживчий період свого власного розвитку? Так, надія є.
Офіційно, починаючи з 2010-го року в наших календарях на міжнародному рівні з’явився знаковий День – Всесвітній день Матері-Землі, який відзначається 22-го квітня.
Напередодні свята Матері-Землі студенти першого курсу Кіцманського фагового коледжу Подільського ДАТУ приєдналися до міжнародної ініціативи і під керівництвом викладача географії Інни Царик провели флешмоб під назвою «Екологія. Чистота. Безпека. ».
Першокурсниками було зібрано понад 30 фотографій і малюнків різних куточків нашої планети, одні з яких опинились на межі екологічної катастрофи, а інші збереглися в повній красі і природній недоторканості.
Власні дослідження студенти оформляли у вигляді презентацій, подвійного колажу та власноруч намальованих робіт , до них додавались усні доповіді та реферати, присвячені різноманітним екологічним проблемам, а також статті про унікальні ділянки планети збережені або відновлені людиною.
Найактивнішу участь у проекті взяли студенти груп: ПВ-11 – Луцик Александра, Губчук Інна, Задорожна Аліна, Крьока Руслана. МБО-11 – Ластівка Аліна, Кобевко Максим, Семенюк Марія, Гавриш Ангеліна, Куцак Андрій. ТЗ-11 – Павнел Іванна. В-12 – Кирстя Наталія, Гуцул Олександр, Вишиван Максим, Карп’юк Андрій. ТР-11- Чорней Юрій.
Закликаємо всіх підтримати загальнолюдські позитивні зусилля, які спрямовані на вирішення назрілих екологічних проблем!
Земля не рабиня наша, а мати,
Сонце не вітчим наш, а рідний батько.
Ліси – брати наші, річки – сестри.
Дощі, вітри, сніги мусять бути добрими гостями.
А ми на своїй планеті не тимчасові мешканці, а мудрі господарі…