Вплив зміни клімату на безпеку та гігієну праці

       28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Ідея започаткувати такий особливий день з’явилася після того, як у 1989 році американські та канадські робітники та профспілки провели День вшанування пам’яті працівників, які загинули на роботі. 

       День охорони праці в Україні запроваджено з метою привернення уваги суспільства, органів  державної влади, суб’єктів господарювання до питань охорони праці, запобігання нещасним випадкам на виробництві та професійним захворюванням в Україні.

В умовах повномасштабної війни питання охорони праці набувають особливого значення. Проблеми тіньової економіки, незадекларованої праці, виробничого травматизму завдають великої шкоди обороноздатності країни та економіці. Не достатньо лише говорити про необхідність зниження рівня незадекларованої праці та травматизму на виробництві. Це — постійна робота, яка не повинна ні на мить припинятися. Цю думку важливо донести до всіх, хто відповідає за життя та здоров’я працівників і тому День охорони праці — гарна нагода для цього.

       Щороку  Міжнародна організація праці визначає тему Всесвітнього дня охорони праці і цього року нею є: «Вплив зміни клімату на безпеку та гігієну праці» (The impacts of climate change on occupational safety and health). 

        Зміна погодних умов значно впливає на сферу праці, особливо на безпеку та здоров’я працівників. Приклади професійних ризиків, які посилюються зі зміною клімату, включають тепловий стрес, ультрафіолетове випромінювання, забруднення повітря, великі промислові аварії, екстремальні погодні явища, збільшення трансмісивних захворювань і підвищений вплив хімічних речовин.

       Через повномасштабне вторгнення та воєнні дії на території нашої держави екологія довкілля зазнала катастрофічних збитків. Війна — це не лише інфраструктурні руйнації та смерті серед населення. Війна несе небезпеку людям та природі навіть там, де активних бойових дій не було чи де вони були раніше. Таке явище називається  екоцид — злочини, скоєні проти природи.

        Російський агресор створює екоцид нашій природі, непоправно забруднюючи водойми та грунти України, спалюючи ліси та промислові об’єкти, викидаючи в навколишнє середовище величезну кількість хімічних речовин, отруюючи наші родючі землі на десятиліття. Але, попри все, ми мусимо вистояти, перемогти, відбудувати і йти далі. І це обов’язково буде завдяки самовідданим діям наших захисників і захисниць, на славу нашої держави, у пам’ять про тих, хто віддав своє життя за Україну.