22 квітня Всесвітній день Матері-Землі

      Матінка-Земля. Ми не рідко чуємо таке поєднання слів в нашому повсякденному житті і часто використовуємо  у своєму спілкуванні.

         Адже Земля – наша годувальниця, наш спільний дім, в якому створені для людини абсолютно унікальні умови, що дозволяють  не тільки виживати, але й насолоджуватися життям у всій її красі і різноманітності.

        Земля  віддає нам себе цілком і повністю, дарує свою любов і красу, якими людство неодноразово нехтує. Вона як любляча мати живить, одягає і виховує своїх нетямущих дітей. Чи віддячуємо ми їй?

         Уже здавна в різних країнах світу це питання набуло нагальної актуальності. Людство нарешті задумалося і  звернуло увагу на свою позицію і роль у біосфері. Невже ми почали переростати чисто споживчий період свого власного розвитку? Так, надія є.

       Офіційно, починаючи з 2010-го року в наших календарях на міжнародному рівні з’явився знаковий День – Всесвітній день Матері-Землі, який відзначається 22-го квітня.

       Напередодні свята  Матері-Землі студенти першого курсу Кіцманського фагового коледжу Подільського ДАТУ приєдналися до  міжнародної ініціативи і під керівництвом викладача географії Інни Царик  провели флешмоб під назвою «Екологія. Чистота. Безпека. ».

       Першокурсниками було зібрано  понад 30 фотографій і малюнків  різних куточків нашої планети, одні з яких опинились на межі екологічної катастрофи, а інші збереглися в повній красі і природній недоторканості.

           Власні дослідження студенти оформляли у вигляді презентацій, подвійного колажу та власноруч намальованих робіт , до них додавались усні доповіді та реферати, присвячені різноманітним екологічним проблемам, а також статті про унікальні ділянки планети збережені або  відновлені людиною.

       Найактивнішу участь у проекті взяли студенти груп:  ПВ-11 – Луцик  Александра, Губчук Інна, Задорожна Аліна, Крьока Руслана. МБО-11 – Ластівка Аліна, Кобевко Максим, Семенюк Марія,  Гавриш Ангеліна, Куцак Андрій. ТЗ-11 – Павнел Іванна. В-12 – Кирстя Наталія, Гуцул Олександр, Вишиван Максим, Карп’юк Андрій. ТР-11- Чорней Юрій.

       Закликаємо всіх підтримати загальнолюдські позитивні зусилля, які спрямовані на вирішення назрілих екологічних проблем!

Земля не рабиня наша, а мати,

Сонце не вітчим наш, а рідний батько.

Ліси – брати наші, річки – сестри.

Дощі, вітри, сніги мусять бути добрими гостями.

А ми на своїй планеті не тимчасові мешканці, а мудрі господарі…