«Духовні аспекти життєвого успіху, світоглядні та
науково- філософські орієнтири для сучасності»
Хоч не одне уже пройшло століття
З народження Сковороди,
Та мудре його слово
Жило, живе і житиме завжди
Враховуючи важливість постаті Григорія Сковороди, Верховна Рада України постановила у грудні 2022 року урочисто відзначити на державному рівні 300-річчя від дня народження Григорія Сковороди – видатного українського філософа-містика, богослова, поета, педагога, композитора літургійної музики, «людини-університету» своєї епохи. Наш коледж , також долучився до комплексу наукових та культурно-мистецьких заходів, присвячених ювілейним урочистостям на пошанування великого митця.
10 листопада 2022 року в бібліотечній залі викладачами циклової комісії гуманітарних дисциплін було організовано студентську конференцію на тему: «Духовні аспекти життєвого успіху, світоглядні та науково- філософські орієнтири для сучасності Григорія Сковороди»
Виповнюється 300 років від дня народження на нашій землі великого сина українського народу, мислителя, філософа, письменника, педагога Григорія Сковороди. Він і через три сотні літ залишається нашим сучасником, чиї мудрі поради допомагають і ще будуть допомагати нашому народу. Прилучитися до його мудрості, світлого поетичного слова справа честі і для нас.
Ми маємо щасливу нагоду пройтися стежками його життя, перечитати сторінки його творів.
Двадцять п’ять років мандрував дорогами України незвичайний подорожній, проповідуючи серед народу свої філософські та соціальні погляди.
У своїх працях він обстоював ідею рівності між людьми, права кожного, незалежно від соціального становища на щастя і волю, вважаючи волю найвищим досягненням людини. Умів насолоджуватися кожною миттю життя. Був бунтарем, не боявся відстоювати власні думки.
Не потрібні були Сковороді слава й почесті, високі посади і багатства. За щастя він вважав життя за совістю, а головне в житті – залишатися самим собою, бути вільним і незалежним.
Великий філософ обрав шлях втечі від світу зла ,й досягнення свободи духу. Він з повним правом заповідав написати на своїй могилі: “Світ ловив мене, та не спіймав».
Викладачі та здобувачі освіти Кіцманського коледжу, разом спробували розкрити велику спадщину композитора, поета, байкаря і філософа Григорія Савича Сковороди. Модератором конференції була голова циклової комісії гуманітарних дисциплін – Карасьова Мар’яна Василівна. Регламентований порядок виступаючих учасників конференції був таким.
Теми студентських проєктів
- Григорій Сковорода в українській історії. Хто він? – доповідач – Николайчук Христина, студентка 2 курсу БО-21 групи, керівник – Куспис О.І.
- 2. Сковорода – цікаві факти про мандрівного філософа. – доповідач Радомська Ангеліна, студентка 2 курсу, ПВ-21 групи керівник – Карасьова М.В.
- Філософія щастя в творчості Григорій Сковорода – українського філософа-мандрівника.- доповідач Пукало Надія, студентка 4 курсу, М-41 групи – керівник Король М.О.
- Не цураймося свого! Якою мовою насправді писав Григорій Сковорода” – доповідач Гольба Дарина, студентка 2 курсу, В-21 групи.
- Роль та місце творчості Сковороди в історії української літератури. – доповідачі – Біблюк Богдан, Мироник Костянтин студенти 3 курсу, ТЗ-31 групи, керівник – Козак Я.Д.
- Музичний світ – Григорія Сковороди – доповідач Короп Яна, студентка 3 курсу, БО-31 групи, керівник – Ружицька Ю.В.
- 7.Григорій Сковорода – сучасний світоч для сучасної молоді. – доповідач – Савчук Вікторія, студентка 1 курсу, МБО-11 групи, керівник – Худик Л.С.
- “Фонтан “Нерівна рівність” і українська фінансова система – доповідач Семерга Валентин, студент другого курсу – В-21 групи, керівник – Томаш О.В.
Конференція проходила дуже активно, крім того, здобувачі освіти могли долучитися до неї також, під’єднавшись за посиланням через платформу google meet. Актуальною, науково-пізнавальною для студентської молоді була тематична виставка, яку підготували бібліотекарі коледжу під назвою “Світ ловив мене, та не спіймав».
Григорій Сковорода залишив нащадкам феноменальну духовно-педагогічну спадщину, яка не втрачає свого унікального пізнавального, виховного, естетичного значення і тепер, у період творення нової української держави, нової освіти. Сьогодні, ми знову і знову згадуємо про Сковороду, а його вчення і настанови, як ніколи актуальні нині. Великий письменник і філософ – писав: «Ми створимо світ кращий. В майбутній Україні бачу все нове: нових людей, нове творіння і нову славу».