Студентська   конференція   до  відзначення  зоо-річчя  з дня народження   Григорія  Сковороди

«Духовні   аспекти     життєвого   успіху,   світоглядні    та

науково- філософські  орієнтири  для   сучасності»

 

Хоч не одне уже пройшло століття

З народження Сковороди,

Та мудре його слово

Жило, живе і житиме завжди

       Враховуючи важливість постаті Григорія Сковороди, Верховна Рада України постановила у грудні 2022 року урочисто відзначити на державному рівні 300-річчя від дня народження Григорія Сковороди – видатного українського філософа-містика, богослова, поета, педагога, композитора літургійної музики, «людини-університету» своєї епохи. Наш  коледж , також долучився до комплексу наукових та культурно-мистецьких заходів, присвячених ювілейним  урочистостям на пошанування  великого  митця.

     10 листопада  2022 року в бібліотечній залі  викладачами  циклової комісії  гуманітарних дисциплін було організовано  студентську  конференцію  на тему: «Духовні   аспекти     життєвого   успіху,   світоглядні    та науково- філософські  орієнтири  для   сучасності Григорія   Сковороди»

     Виповнюється 300 років від дня народження на нашій землі великого сина українського народу, мислителя, філософа, письменника, педагога Григорія Сковороди. Він і через три сотні літ залишається нашим сучасником, чиї мудрі поради допомагають і ще будуть допомагати нашому народу. Прилучитися до його мудрості, світлого поетичного слова справа честі і для нас.

       Ми маємо щасливу нагоду пройтися стежками його життя, перечитати сторінки  його творів.

     Двадцять п’ять років мандрував дорогами України незвичайний подорожній, проповідуючи серед народу свої філософські та соціальні погляди.

     У своїх працях він обстоював ідею рівності між людьми, права кожного, незалежно від соціального становища на щастя і волю, вважаючи волю найвищим досягненням людини. Умів насолоджуватися кожною миттю життя. Був бунтарем, не боявся  відстоювати  власні  думки. 

     Не потрібні були Сковороді слава й почесті, високі посади і багатства. За щастя він вважав життя за совістю, а головне в житті – залишатися самим собою, бути  вільним  і  незалежним.   

     Великий філософ обрав шлях втечі від світу зла ,й досягнення свободи духу. Він з повним правом заповідав написати на своїй могилі: “Світ ловив мене, та не спіймав».

     Викладачі та здобувачі освіти  Кіцманського коледжу, разом  спробували  розкрити велику  спадщину  композитора, поета, байкаря і філософа Григорія Савича Сковороди.  Модератором  конференції  була голова циклової комісії гуманітарних дисциплін – Карасьова Мар’яна Василівна.  Регламентований   порядок виступаючих учасників конференції  був таким.

Теми   студентських  проєктів

  1. Григорій Сковорода в українській історії. Хто він? – доповідач – Николайчук Христина, студентка 2 курсу БО-21 групи, керівник –  Куспис О.І.
  2. 2. Сковорода – цікаві факти про мандрівного  філософа.  –  доповідач   Радомська  Ангеліна, студентка   2 курсу,   ПВ-21 групи    керівник – Карасьова М.В.
  3. Філософія щастя в творчості Григорій  Сковорода – українського філософа-мандрівника.- доповідач  Пукало  Надія, студентка   4 курсу,  М-41 групи –  керівник  Король М.О.
  4. Не цураймося свого! Якою мовою насправді писав Григорій Сковорода” – доповідач Гольба Дарина, студентка 2 курсу, В-21 групи.
  5. Роль та місце творчості Сковороди в історії української літератури. – доповідачі – Біблюк Богдан, Мироник Костянтин  студенти 3 курсу,   ТЗ-31 групи, керівник –  Козак Я.Д.
  6. Музичний світ –  Григорія  Сковороди  –  доповідач  Короп  Яна, студентка   3 курсу, БО-31 групи, керівник –  Ружицька Ю.В.
  7. 7.Григорій Сковорода – сучасний світоч для   сучасної  молоді.  – доповідач – Савчук Вікторія, студентка   1 курсу, МБО-11 групи, керівник –   Худик Л.С.
  8. “Фонтан “Нерівна рівність” і українська фінансова система –  доповідач Семерга Валентин, студент  другого курсу – В-21 групи, керівник – Томаш О.В.

     Конференція  проходила дуже активно, крім  того, здобувачі освіти  могли долучитися до неї також, під’єднавшись за посиланням  через платформу google meet. Актуальною, науково-пізнавальною для   студентської молоді була  тематична виставка, яку підготували бібліотекарі коледжу  під назвою “Світ ловив мене, та не спіймав».

       Григорій  Сковорода  залишив нащадкам феноменальну  духовно-педагогічну спадщину, яка не втрачає свого унікального пізнавального, виховного, естетичного значення і тепер, у період творення нової української держави, нової освіти. Сьогодні,  ми знову і знову  згадуємо про Сковороду,  а його вчення і настанови, як ніколи актуальні  нині. Великий письменник і філософ – писав: «Ми створимо світ кращий. В майбутній Україні бачу все нове: нових людей, нове творіння і нову славу».