Навчальною програмою з української літератури, планом гуртка при кабінеті заплановано і затверджено на засіданні циклової комісії проведення екскурсій, які сприяють зародженню й розвитку інтересу до навчальних занять, розширюють кругозір, вчать робити узагальнення й висновки.
Знайомлячись з літературним та культурним минулим Буковини, неможливо оминути увагою постать Ольги Кобилянської. У нашому начальному закладі вже стало доброю традицією у переддень її Дня народження, у листопаді, відвідувати літературно-меморіальний музей у Чернівцях. Знаходиться він в будинку письменниці.
Експозиція музею представлена в 5 кімнатах невеличкого особняка в середмісті Чернівців. Усі експонати в залах висвітлюють життя і творчий шлях письменниці та громадського діяча Буковини. В перших двох кімнатах представлені книги з особистої бібліотеки Ольги Кобилянської, де можна знайти рідкісні видання як української, так і світової класики. На стінах розміщено малюнки письменниці. У наступній кімнаті облаштований робочий кабінет, де знаходяться особисті речі, фотографії, листівки О. Кобилянської. В інтер’єрі залу є піаніно та письмовий столик. На стіні висить срібний лавровий вінок, який львів’яни подарували письменниці на 40-річчя її творчості. Остання кімната – це спальня, тут знаходяться ліжко, диван, дзеркало та особисті речі письменниці. Також у цій залі представлені видання доробку Кобилянської, на стінах висять афіші вистав, поставлених за мотивами її творів, і її великий портрет. У цілому музей добре передає атмосферу життя Ольги Кобилянської, чим робить її ближчою для відвідувачів закладу.
І сторія музею починається 1944 року. Відкриття музею було приурочене до дня народження письменниці. Сталося це через 2 роки після її смерті. Між іншим, у цьому будинку вона жила з 1925 року аж до моменту своєї смерті 21 березня 1942 року. Відтак, експонати вдалося зберегти і представити широкій громадськості. З того часу колекція музею поповнювалася ентузіастами та шанувальниками творчості Ольги Кобилянської.
Окремо хочеться відзначити роботу та професіоналізм екскурсовода музею Микосянчик Ю.М., бо ефективність екскурсії залежала саме від неї.
У цьому навчальному році музей відвідали студенти І курсу (МБО-11 група відділення “Менеджменту та бухгалтерського обліку”, В-11, В-12 групи відділення “Ветеринарної медицини”). Запропоноване завдання було успішно виконано: письмове повідомлення “Повернувшись з екскурсії, що я можу розповісти тим, хто на ній не був”