Співпраця з фахівцями в галузі юриспруденції

    29 листопада 2016 року в рамках навчальної практики під керівництвом викладачів юридичних дисциплін Пілат І.В., Костинюк С.В. до Кіцманського  районного відділу державної  реєстрації актів цивільного стану Головного територіального  управління юстиції у Чернівецькій області завітали  студенти відділення «Правознавство» на зустріч з працівниками відділу.  Під час зустрічі студенти мали змогу ознайомитися із основними функціями органів державної реєстрації з питань правової роботи та правової освіти. Найбільше зацікавлення виявили студенти до виступу начальника відділу Кардінал Наталії, яка розповіла про те, що відділи ДРАЦС  проводять реєстрацію народження, смерті, одруження, розірвання шлюбу, зміни імені, приймають і розглядають заяви громадян про внесення змін, доповнень, поновлення, а також анулювання записів актів цивільного стану та в установленому порядку зберігають книги реєстрації актів цивільного стану. Студентів зацікавила інформація про новий електронний документообіг, що спрощує кількість візитів в ДРАЦС. Для цього на сайті Мін’юсту необхідно створити електронний кабінет, надіслати відскановані документи; через платіжну картку треба сплатити мито в банк. В ДРАЦС людина приходить один раз, щоб забрати готові документи. Було зазначено, що через електронний кабінет можна реєструвати зміну прізвищ, реєструвати шлюб і смерть.

    Майбутні юристи засвоїли, що всі події, дії пов’язані з фізичною особою і започатковують, змінюють, доповнюють або припиняють її можливість бути суб’єктом цивільних прав та обов’язків, потребують державної реєстрації, як актів цивільного стану.

     Отримані  теоретичні знання,  набуті практичні навики  студенти зможуть використати в практичній діяльності. Співпраця з фахівцями в галузі юриспруденції стане цікавим досвідом для студентів і допоможе їм зорієнтуватись у різноманітті юридичних професій у майбутньому.

       Вдячні студенти висловили побажання подальших зустрічей.

РАЦС