Наші серед кращих

   Щороку у різних аграрних вишах України відбувається молодіжний форум – Зліт студентських лідерів АПК.  Цього року захід проходив у Національному університеті біоресурсів і природокористування м. Києва.

    До вишу столиці з’їхалися кращі студенти з усіх куточків України, а це майже 200 учасників із 18 ВНЗ та 100 коледжів.

    Відкрив урочистість ректор Національного університету, доктор педагогічних наук, професор Ніколаєнко С.М.

   Слова-вітання на адресу Зльоту надіслала Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, яка зазначила важливу роль обдарованої молоді у економічному розвитку держави, зокрема, у аграрній сфері.

   Під час урочистого відкриття відбувся святковий концерт, який вразив своєю масштабністю, різноманітністю жанрів та колоритністю.

    Завершився перший день Зльоту молодіжною дискотекою «Вечір знайомств». Усі учасники мали унікальну можливість бути присутніми на прекрасному творчому вечорі відомого актора, народного артиста України Богдана Бенюка. А на завершення – вечірня прогулянка Києвом та відпочинок після робочого дня.

    Наступний день розпочався із проведення II туру агродебатів. Це був чудовий захід, на якому опоненти повинні були продемонструвати не тільки свої знання, а й вміння спілкуватися, застосовуючи свою риторично-ораторську майстерність, не принижуючи гідність свого супротивника.

  Вершиною заходу стала зустріч учасників дебатів із Прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом, віце-прем’єр-міністром з гуманітарних питань В’ячеславом Кириленком, міністром освіти і науки України Лілією Гриневич та першим заступником міністра аграрної політики та продовольства України Максимом Мартинюком.

     Кіцманський коледж Подільського ДАТУ представляла студентка групи БО-31 Деркач Наталія, яка виступила із доповіддю  на тему “ФОРМУВАННЯ СТРАТЕГІЧНИХ ПРІОРИТЕТІВ ПІДПРИЄМСТВА ДЛЯ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ”, де висловила своє бачення у розвитку аграрної сфери у нашій країні.

   Студентка зауважила, що для України розвиток агропромислового виробництва має першочергове значення в цілях забезпечення економічного зростання, зайнятості населення, зниження рівня бідності в країні.

    Важливим для конкурентоспроможності господарюючих суб’єктів є використання інтелектуально-інформаційні ресурсів.

    Первинними перевагами аграрних підприємств Н. Деркач назвала природний потенціал, географічне розташування, а вторинними – кваліфікація, навички працівників, техніко-технологічне забезпечення, рівень інформатизації виробничих процесів, енерго- та ресурсомісткість виробничого процесу, інфраструктурне забезпечення, організаційна форма управління, ефективність використання маркетингового та виробничого інструментарію.

   Студентка зазначила, що розробляючи стратегічні пріоритети, необхідно врахувати вплив зовнішнього середовища та оцінити внутрішні ресурси, якими володіє підприємство та базові характеристики конкурентної стратегії.

2(1)

3

10