Сьогодні, 21 лютого у світі відзначають Міжнародний день рідної мови.
Міжнародний день рідної мови був встановлений у листопаді 1999 року на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовної та культурної багатоманітності.
За даними ЮНЕСКО, у світі існує приблизно 6 тис. мов, 43% із них знаходяться під загрозою зникнення. На думку фахівців, це трапляється в тому випадку, коли її перестають, з тої чи іншої причини, вживати та вивчати більше 30% носіїв мови.
Лише в Європі небезпека загрожує 30 мовам, а 13 із них перебувають на межі зникнення.
Свято, покликане захищати й розвивати мови всіх народів світу, має свою історію. Саме 21 лютого 1952 року у Бангладеш пакистанська влада жорстоко придушила мітингувальників (це були переважно студенти), які висловлювали свій протест проти урядової заборони на використання в країні своєї рідної бенгальської мови.
Після проголошення незалежності Бангладеш у 1971 році цей день відзначають у країні як день мучеників, вшановуючи пам’ять загиблих за рідну мову. Саме за пропозицією цієї країни ЮНЕСКО проголосило 21 лютого Міжнародним днем рідної мови.
Працівники бібліотеки Гнатюк Г.Г. та Фарус В.В. разом із викладачем філологічних наук Козак Я. Д. провели інформаційний блок присвячений Дню рідної мови. Де ознайомили студентів ІІ курсів із історією свята, національними принципами та обов’язками громадянина України. Студенти переглянули відео: «Цікаві факти про українську мову», та поезію Т.Г. Шевченка різними мовами світу. Викладач Козак Я.Д. продемонструвала вправи: «З’єднай частини прислів’я», та «Криптограма», було пізнавально та цікаво.
Українська – це модно. Нарешті володіння рідною мовою стало не лише необхідно а й круто, сучасно, популярно.