З Днем рідної мови!

Не цурайтесь, люди, мови,

 Не цурайтесь роду.

 Як зачахне рідне слово,

 Не буде народу!

     Сьогодні, у Міжнародний день рідної мови, на базі Чернівецького фахового коледжу технологій та дизайну відбулася Обласна олімпіада з української мови, яка вкотре продемонструвала філологічний потенціал студентів фахових коледжів, щире розуміння безсмертного рядка Кобзаря: «Я на сторожі коло їх поставлю слово…». Організатором олімпіади є Рада директорів закладів фахової передвищої освіти Чернівецької області.

     Проведення таких науково–освітніх заходів є особливо важливим в реаліях сьогодення, бо кожен із нас розуміє власну відповідальність за долю рідного слова, усвідомлює його націотворчу значущість, цінує подвиг тих, хто виборює наше право на життя як вільного та незалежного народу.

     Учасниками обласної Олімпіади з української мови стали 17 студентів фахових коледжів області. Кіцманський фаховий коледж ЗВО «Подільський державний університет» представляла студентка В-21 групи відділення “Ветеринарія” Лучик Марія.

      Розпочався урочистий захід декламацією поезії, зворушливим співом, феєричним модним показом колекції одягу «Made in Ukraine».

      Далі до слова була запрошена голова журі, доцент кафедри української літератури філологічного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, заступник декана, кандидат філологічних наук Лариса Маркуляк, яка наголосила на важливості спілкування мовою – як потужного чинника, що об’єднує суспільство, адже під час таких змагань утверджується увага до мови, формується повага до інших культур, але все це консолідується навколо української мови і через площину української літератури.

      Після завершення урочистої частини на учасників олімпіади чекала напружена робота. Керівник методичного об’єднання викладачів української мови та літератури, викладач Коледжу Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, кандидат філологічних наук Лариса Сивак пояснила присутнім студентам процедуру написання олімпіадних завдань.

     Ефективним виявилось поєднання проведення Олімпіади та засідання обласного методичного об’єднання викладачів української філології на тему: «Викладання української мови та літератури в умовах воєнного стану: проблеми, виклики, шляхи розв’язання».

     Розпочалося засідання зі вступного слова керівника ОМО Лариси Сивак. Лариса Михайлівна окреслила пріоритетні завдання методоб’єднання: дбати про формування національно–патріотичної свідомості студентської молоді, про розвиток аналітичного мислення, стимулювання активності та ініціативності студентів в освітньому процесі й поза ним – ціннісні установки, якими безперечно треба керуватися в освітній діяльності, особливо в умовах викликів воєнного часу. Під час війни як ніколи стало зрозуміло: мова – також наша зброя! Сьогодні вивчати українську – це перемагати ворога, говорити українською – це утверджувати Україну у своєму домі.

     Філологиня Новоселицького медичного фахового коледжу Тетяна Гриньова поділилася досвідом у напрацюваннях щодо формування національно–патріотичної свідомості з української мови та літератури.

     Завершилася робота засідання жвавою дискусією та обговоренням нагальних питань порядку денного. По завершенні Олімпіади та засідання методоб’єднання журі приступило до перевірки робіт.

     Бажаємо успіху одній з найкращих студенток нашого коледжу! До перемоги, Марійко!