Серце нації б’ється у слові

           Сьогодні, 21 лютого, увесь світ відзначає Міжнародний день рідної мови.

        Це свято було започатковане у листопаді 1999 року згідно тридцятої сесії Генеральної конференції  ЮНЕСКО з метою захисту та збереження  мов всіх народів планети  та шанобливого ставлення до них.

        В Україні це свято існує з 2002 року і  є особливим для кожного з нас, адже  наша рідна українська мова  є найціннішим багатовіковим надбанням, душею народу  та його генетичним кодом. Протягом багатьох віків наші предки відстоювали не лише свободу рідної землі, а й право на існування та визнання української мови, тому, що мова – то історія народу.

        Сьогодні наша велична і милозвучна мова   гордо лунає  з вуст  майже 55 мільйонів людей, для  яких вона є рідною і неповторною.

         Українська мова одна з найбагатших слов’янських мов. Вона ніби ллється  струмочком і звеселяє душу..

      Як  зворушливо  і красиво звучать українською мовою  вірші наших  поетів  Т. Шавченка, Л. Українки, І. Франка. Цією мовою  написані  неперевершені твори  О. Кобилянської, М. Коцюбинського, І. Франка…

     Навіть іноземці відзначають її ніжність, витонченість і милозвучність…

     За мелодійністю наша мова  посідає  друге місце у світі  після італійської.

      Українське слово живе і в народних піснях, воно  вводить нас у чарівний світ народних вірувань, народну творчість, вчить добра і справедливості.

         Тож головним завданням кожного українця є любити, берегти рідну мову, адже не можливо уявити існування народу без рідної мови.

      Нею розмовляли наші діди і прадіди, а матері та бабусі  співали колискові. Народ наш  сміявся і плакав  рідною мовою.

       Шануйте, любіть,  розкривайте для себе її велич і могутню силу. Збережіть  її в усій  красі для себе і майбутніх поколінь.