Міжнародна науково-практична конференція «Епізоотологія, здоров’я та добробут тварин. Виклики cучасності»

   Викладачі відділення «Ветеринарна медицина» Бабюк Б.І. та  Косменко А.Ю. взяли участь у Міжнародній науково-практичній конференції «Епізоотологія, здоров’я та добробут тварин. Виклики сучасності».

   Конференцію було організовано Науково-методичним центром інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності вищих навчальних закладів «Агроосвіта» з метою покращення якості підготовки за напрямком «Ветеринарна медицина» та професійного висвітлення проблеми епізоотології та здоров’я тварин.

   У конференціі взяли участь представники 6 країн, а саме: України, Сполучених Штатів Америки, Туреччини, Молдови, Республіки Білорусь, Польщі. Співорганізаторами конференції були НУБіП України, Білоцерківський  НАУ, Житомирський  НАЕУ, Львівський НУВМтаБТ імені С.З.Ґжицького, Харківська ДЗВА, Державний науково-контрольний інститут біотехнології і штамів мікроорганізмів (ДНКІБШМ), Асоціація ветеринарів України, Вроцлавський університет (Польща), Інститут ветеринарної медицини, Держпродспоживслужба України, Українська лабораторія якості і безпеки продукції АПК.

   Модератор конференції – Віталій Володимирович Недосєков, доктор ветеринарних наук, професор, завідувач кафедри епізоотології та організації ветеринарної справи НУБіП України.

   Розпочалась робота конференції з вступного слова директора НМЦ «Агроосвіта» Тетяни Іщенко та привітань від завідувача сектору аграрної та спеціальної освіти Міністерства освіти і науки України Ігоря Будька, заступника директора департаменту безпечності харчових продуктів та ветеринарії, начальника Управління державного контролю  Держпродспоживслужби України Миколи Білоуса, вченого секретаря відділення ветеринарної медицини НААН України Станіслава Долецького.

   Учасники обговорили питання ветеринарної освіти, здоров’я та благополуччя тварин та актуальні проблеми інфекційної патології, де йшлося про перспективи розвитку ветеринарної освіти і науки в Україні як фактору забезпечення здоров’я нації в умовах глобалізації світової економіки, модернізації ветеринарної освіти відповідно до рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров’я тварин (МЕБ).

   На конференції виступив  з доповіддю «Поширення і різновиди хвороби Лайма та інших зоонозних патогенів у іксодових кліщів України» представник Техаського університету Артем Роговський та Маціей Кучжковскі,  представник Вроцлавського університету (Польща), з доповіддю «Порівняння патогенності пташиного патогену Escherichiacoli  (APEC) та уропатогену Escherichiacoli(UPEC)». Доповідачами конференції були представники Інституту експериментальної і клінічної ветеринарної медицини, ДНКІБШМ, Інституту ветеринарної медицини НААН України, Української лабораторії якості і безпеки продукції АПК та  науково-педагогічні працівники аграрних вищих навчальних закладів України.

   Після завершення виступів розпочалася жвава дискусія щодо проблеми  епізоотології, благополуччя та здоров’я тварин.

   Всі учасники висловили власні думки, ділилися досвідом, озвучували проблеми і побажання та вносили пропозиції до проекту резолюції конференції.

  Під час підбиття підсумків було відзначено, що захід професійний, змістовний, цікавий, проведений на високому організаційному рівні. Насичена програма дала можливість більш глибоко ознайомитися з проблемами епізоотології, благополуччя та здоров’я тварин та шляхами їх вирішення. Ця інформація буде використана під час підготовки ветеринарних фахівців.

   За результатами конференції був підготовлений збірник тез, авторами якого стали 140 осіб, всі учасники конференції отримали сертифікати.

   Усі присутні подякували організаторам за проведення заходу та висловили побажання частіше проводити конференції, семінари, тренінги.

2

3(1)

4(1)

5(1)

6(1)

1(1)

7(1)

8

9

10