Борцям за волю України

Благословила нас Покрова

І ми під захистом її святим

Складем молитву вірності до Бога

Що нам вказав йти шляхом ясним

       14 жовтня радісне і духовне свято Покрови Пресвятої Богородиці, яка завжди в усі часи захищала український народ від ворогів видимих і невидимих. Цього ж дня велике національне свято – 74–річниця створення Української повстанської армії і свято славного українського козацтва.

     14 жовтня 1942 року було створено УПА на Волині. Вона поширилася по всій Україні. Борці за волю захищали нашу землю від усіх ворогів: більшовицьких катів і фашистської чуми. Гімном були слова:

«Веде нас в бій борців упавших слава.

Для нас закон найвищий то наказ –

Соборна Українська Держава

Вільна, міцна від Сяну по Кавказ».

    25 років тому було створено Кіцманське районне товариство політв’язнів і репресованих, яке на чолі з Романом Татарином, Орестом Моргочем і кіцманчанами установили пам’ятний хрест «Борцям за волю України». Пам’ятник розташований неподалік Кіцманського технікуму Подільського ДАТУ. Тому з ініціативи голови Товариства політв’язнів і репресованих Руснак Орисі Олександрівни студенти групи ТР-11 (відділення «Агрономія») разом з викладачем української мови і літератури Стасюк Світланою Василівною взяли шефство над пам’ятником. Молоді юнаки і дівчата з великою шаною і любов’ю відносяться до борців за волю України. Вони з ентузіазмом працювали біля пам’ятника. Заквітчали могилу різнокольоровими хризантемами. Студенти цікавляться історією УПА, славного українського козацтва. Адже це їм приймати естафету з рук старших – естафету любові до України. І вони готові стати на її захист.

 

Велична і свята, моя ти Україно!

Лише тобі карать нас і судить,

Нам берегти тебе, соборну і єдину

І нам твою історію творить!

Благословенна будь, земля моїх батьків

І щедра нива степових просторів,

Що пам’ятає повстанців–вояків –

Своїх захисників, своїх героїв.