Аграрний фронт – історії тих, кого не здолала війна…

     19 червня викладачі Валентина Петракович та Мар’яна Карасьова провели відрите засідання гуртка «Агроплюс» на тему «Аграрний фронт – історії тих, кого не здолала війна…»

     Перед тим, як безпосередньо розпочати засідання, висловили слова вдячності всім батькам (18 червня в Україні відзначали День батька) та хвилиною мовчання вшанували пам’ять випускників відділення «Агрономія», котрі віддали своє життя за Україну – Івану Грищуку, який загинув у березні 2023 року, та Дмитру Шевчуку, прощання з яким відбулося 18 червня в селі Кліводин.

 

     Викладачі наголосили, що багато років український агропромисловий комплекс до повномасштабного вторгнення рф посідав провідні позиції серед експортерів світу. У 2021 році 40 % від загального експорту України становила агропродукція.

     Повномасштабна війна стала справжнім випробуванням для аграріїв. Вторгнення спричинило руйнування налагоджених роками процесів, логістичних ланцюгів. Багато посівних територій було заміновано, до частини з них немає доступу, знищено техніку та склади….

     Утім хоробрість українських аграріїв не має меж: вони попри жахіття війни навесні цього року  дали старт посівній. Агробізнес налагоджує логістику та співпрацю з іноземним ринком, розширює свої виробництва на заході країни.

     Але війна триває, і кожному бізнесу, зокрема аграрному, необхідно мати надійні інструменти, які спростять роботу в умовах кризи, допоможуть побачити ризики та навіть захистити земельні ділянки й компанію загалом від рейдерства та банкрутства.

     Відеоролик про фермерів Донбасу присутні переглянули за посиланням   https://vm.tiktok.com/ZM2kQAYdF/

     Відеоролик про героїчний вчинок фермера Олександра Кривошея, котрий навів українську артилерію на власний склад, бо там базувалися рашисти, переглянути можна за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=3LOzrjgQkLY

     Людмила Мамаєвська, завідувачка відділення, розказала присутнім про зернову угоду, підписану 22 липня 2022 року про домовленість між ООН, Туреччиною з Україною, а також з росією про створення морських коридорів для безпечного вивезення українського зерна. Що принесла “зернова угода” українцям, як українські фермери рятують агробізнес під час війни, викладачі продемонстрували наступним відеороликом https://www.youtube.com/watch?v=gtk-H-Il_S4 

      Мар’яна Карасьова звернула увагу на те, як вночі 6 червня 2023 року росіяни підірвали Каховську ГЕС та спричинили масштабну техногенну катастрофу, наслідки якої особливо катастрофічні для південних областей України. Це області історично були основними виробниками овочів та фруктів в нашій країні, вирощування яких залежить від зрошувальних систем. Разом з цим, водойми регіону населяють різноманітні види риб та інших водних біоресурсів, багато з яких загине внаслідок тероризму росіян. Як фермери боролися з повінню, переглядали у відеоролику за посиланням https://www.facebook.com/reel/1321717888726270?s=yWDuG2&fs=e

      

Під час засідання Валентина Петракович розповіла про випускника спеціальності «Агрономія» Олексія Волянського, який разом з батьком із власного урожаю пшениці перемелювали зерно на муку і відправляли на Херсонщину, аби допомогти постраждалим.

     Насамкінець студент ТР-11 групи Ерік Семенюк зачитав поезію Ярослави Слободян «Ми приречені на Перемогу», а усі присутні мали змогу взяти участь у флешмобі «Єдина моя Україна».