29 вересня відзначається День пам’яті жертв Бабиного Яру. У рамках заходів до 80 річниці трагедії студенти Кіцманського коледжу ПДАТУ групи МБО-31 і групи В-11 разом з викладачами істориками Карасьовою М.В. та Куспис О.І провели годину пам’яті «Бабин Яр : пам‘ять на тлі історії (до 80-тих роковин трагедії Бабиного Яру)» по вшануванню замордованих людей, що стали жертвами нацистсько- окупаційного режиму в роки Другої світової війни.
Бабин Яр – одне з найвідоміших місць, пов’язаних із людською трагедією, що стало символом Голокосту. Упродовж століть це місце було багатонаціональним і багатоконфесійним некрополем. Тут в роки Другої світової війни під час окупації України було розстріляно понад 100 тисяч мирних громадян, військовополонених, підпільників, партизанів, заручників, членів ОУН, психічнохворих. Нацистські окупаційні війська знищували за національною належністю євреїв і ромів – жінок, літніх людей і дітей, за ідеологічною – комуністів і комсомольців, а також тих, хто чимось не догодив владі “вищої раси”. Лише за два дні 29 та 30 вересня 1941 р. тут розстріляли майже 34 тисячі євреїв.
Висвітлювали проблему расизму, дискримінації, ксенофобії у своїх творчих ессе здобувачі освіти на тему : «Бабин ЯР – трагедія українського народу» під керівництвом викладача Короля М.О. Молодь розкрила власні погляди на українську трагедію 20 –го століття.
Студенти 3 курсу долучилися до перегляду фільму “Бабин Яр: у пошуках пам’яті” та обговорення широкого кола питань ,пов’язаних з історичною пам’яттю ,зокрема, пам’яттю про Бабин Яр. Вони організували виставку під назвою : ” ЇХ ТИСЯЧІ ЛЯГЛО У БАБИН ЯР ГЛИБОКИЙ…” ,а також відвідали в режимі онлайн
ВЕБ-МУЗЕЙ
Голокост: Трагедія людства очима митців.
Якщо Ви не байдужі до проблеми геноциду євреїв у Європі в роки Другої світової війни та стурбовані загрозою шовінізму та фашизму в умовах сьогодення – цей музей розкриє Вам цікаву інформацію.
Тут Ви не зустрінете детальних історичних фактів, бо даний віртуальний музей пропонує поглянути на Катастрофу по-іншому – крізь призму мистецтва: очима літераторів та художників, композиторів та кінорежисерів.
У залах музею Ви поринете у непростий та моторошній світ мистецтва, присвяченого Катастрофі – ГОЛОКОСТУ.
ПОСИЛАННЯ НА ВЕБ- МУЗЕЙ https://shoah-art.jimdofree.com/