День рідної мови

maxresdefault2020

Нації вмирають не від інфаркту.

Спочатку їм відбирає мову.

Ліна Костенко.

    Міжнародний день рідної мови — день, який відзначають щороку 21 лютого, починаючи з 2000 року. Про «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності» було оголошено на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, що проходила 26 жовтня — 17 листопада 1999 року в Парижі.

       Оскільки з 6 000 розмовних мов світу близько половині загрожує зникнення, ЮНЕСКО прагне підтримувати мову, як ознаку культурної приналежності особи. Окрім того організація вважає що вивчення іноземних мов та багатомовність є ключами до взаєморозуміння та взаємоповаги.

     Щорічне відзначення цього дня використовується для скерування уваги на меншини з менш аніж 10.000 особами, що активно розмовляють мовою. Часто ці мови не передаються наступному поколінню і потрапляють у забуття. Багато мов котрими розмовляють менше 100 осіб не задокументовані.

      Міжнародний День рідної мови відносно молоде свято – до календарів усього світу воно ввійшло тільки у 1999 році. І в Україні воно також лише почало писати свою історію, хоча сама проблема української мови на українських землях нараховує кілька століть.

изображение_viber_2022-02-21_19-19-27-204

     Історія свята, на жаль, має дуже трагічний початок. 21 лютого 1952 року у Бангладеші влада жорстоко придушила демонстрацію протесту проти урядової заборони на використання в країні бенгальської мови. Відтоді цей день у Бангладеші став днем полеглих за рідну мову.

     Минуло багато років. Аж у жовтні 1999 року на Тридцятій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО було запроваджено Міжнародний День рідної мови як привід для роздумів та зосередження уваги на мовному питанні. Починаючи з 21 лютого 2000 року, цей день відзначають і в Україні.

      Саме сьогодні куратор групи ТР-11 та ТО-11 Козак Я.Д. провела виховну годину присвячену Дню рідної мови. На якій були присутні: заступник директора з навчальної роботи Курилюк Н.В., та  голова циклової комісії гуманітарних дисциплін Карасьова М.В.

изображение_viber_2022-02-21_19-21-41-423

     У цей нелегкий час для нашої держави потрібно вивчати, популяризувати українську мову. Адже вона наш генетичний код, національна гідність кожного громадянина.

       Студенти брали активну участь в обговоренні цієї теми та практикувалися виправляти суржики у власному мовленні. Було пізнавально та цікаво.