Безпечний інтернет

       8 лютого 2022 року в Україні та світі відзначається День безпечного Інтернету. З метою підвищення інформаційної компетентності учасників освітнього процесу, створення сприятливих умов для підготовки молодого покоління до життєдіяльності в інформаційному суспільстві, забезпечення захисту від шкідливих інформаційних впливів, акцентування уваги на важливості безпечної поведінки у Всесвітній мережі в коледжі організована онлайн зустріч здобувачів освіти з старшим інспектором СЮП ЧРУП ГУНП в Чернівецькій області капітаном поліції Андрієм  Рураком та старшим інспектором з особливих доручень відділу протидії кіберзлочинам в Чернівецькій області Департаменту кіберполіції (міжрегіонального територіального органу) Національної поліції України майором поліції Русланою Марчук.

208161208189208184208188208190208186

      Пані Руслана зазначила, що сучасні інформаційні технології та Всесвітня мережа не тільки відкривають безмежні можливості для навчання й особистісного розвитку людини, але й на жаль, вони також сповнені загроз та небезпек, яким треба вміти протистояти. Для покращення досвіду цифрового користування у світі,  Андрієм Рураком були презентовані мультимедійні презентації на теми: «Безпечний інтернет», «Інтернет загрози».

изображение_viber_2022-02-07_15-59-47-102

      Гості закликали всіх пам’ятати та дотримуватися правил безпечної поведінки у мережі та наголосили на основних правилах безпечної поведінки у мережі Інтернет.
• Захищайте свої дані. Використовуйте надійні паролі та не повідомляйте їх нікому. Не пишіть в Інтернеті дані, які можуть використати зловмисники: домашню адресу, номер мобільного тощо.

  • Навчіться захищатися від вірусів. Надавайте перевагу офіційним сайтам, коли завантажуєте програми. Не відкривайте підозрілі листи, ніколи не переходьте за посиланням та не завантажуйте додатки з таких листів.
  • Пам’ятайте! Коли ви розмістили інформацію в Інтернеті, ви втрачаєте над нею контроль. Видалення матеріалу та його копій практично неможливе. Подумайте двічі, перш ніж поширити будь-яку інформацію. Як і в житті, потрібно думати про наслідки того, що говориш.
  • Пам’ятайте, що ваші профілі у соціальних мережах це ваше обличчя, і навіть якщо ваш профіль закритий, до нього завжди має доступ певне коло людей, які можуть розповсюдити чи не навмисно поділитися вашою інформацією.
  • Перевіряйте! Ви маєте достеменно знати, кому надаєте інформацію, а також, як і з якою метою вона буде використана.• Думайте! Чи варто розміщувати інформацію, якщо ви не знаєте, як її використають і чи це не зашкодить вам чи близьким?

081612081892081842208188208190208186

      День безпечного Інтернету — щорічне світове свято для всіх користувачів Інтернету. Всі об’єднуються, щоб надихнутися для позитивних змін онлайн, підвищити освіченість з питань безпеки онлайн.