Зустріч студентів-правників зі спеціалістами соціальних служб та бюро правової допомоги Кіцманського району

      Студенти  економіко-правового відділення  за спеціальністю «Правознавство»  відвідали служби Кіцманського району, які виконують функції захисту соціальновразливих верств  населення, а саме: Кіцманський районний центр  соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, службу у справах дітей  Кіцманської  районной державної адміністрації та   Кіцманське бюро правової допомоги. Зустріч організувала викладач юридичних дисциплін Тарновецька Лариса Дмитрівна.

      Так, директор  Кіцманського РЦ ССДМ Леонтієва Н.А. та головний  спеціаліст Чорний І.В., який є випускником нашого навчального  закладу,    розповіли студентам про основні завдання та функції Центру, змістом яких є :

   – виявлення сімей, дітей та молоді, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги;

   – здійснення соціального супроводу сімей, дітей та молоді, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги, надання їм соціальних послуг;

    –  забезпечення соціального  патронажу молодих осіб, які відбули покарання у вигляді обмеження або позбавлення волі на певний строк, а також звільнених від подальшого відбування зазначених видів покарань.

     З цікавістю студенти  слухали розповідь начальника служби у справах дітей Заярнюк Л.В. про  спеціфіку роботи служби,  на яку покладається реалізація   соціального    захисту    дітей,   запобігання   дитячій бездоглядності та безпритульності, вчиненню дітьми  правопорушень. Служба  у справах дітей     веде облік  дітей,  які  опинилися  у  складних  життєвих обставинах,  дітей-сиріт  та  дітей,   позбавлених   батьківського піклування,  усиновлених,  влаштованих до прийомних сімей, дитячих будинків  сімейного  типу  та  соціально-реабілітаційних   центрів ,   здійснює контроль за умовами утримання і виховання дітей у даних дитячих  закладах , стан  виховної роботи  з  дітьми у навчальних закладах  за місцем проживання,  а також умови  роботи  працівників  молодше 18 років  на підприємствах,  в установах та організаціях усіх форм власності; а у разі необхідності  пред’ являє позови  до батьків про позбавлення  їх  батьківських прав, стягнення аліментів  на користь дітей  та представляє інтереси дітей в судах, та у їх  відносинах з підприємствами,  установами та організаціями усіх форм власності.

          Начальник  Кіцманського бюро  правової допомоги Олексюк А.М. та  спеціаліст  бюро Моргоч  Н.В.  –   випускниця нашого  навчального  закладу, розповіли студентам, що в Україні створені центри та бюро правової допомоги, як державні установи, які об’єднують  всеукраїнську  професійну мережу  юристів.   Соціально вразливі категорії населення можуть отримати безоплатну  вторинну  правову допомогу (юридичні консультації, складання  документів правового характеру, правову допомогу в суді).  Крім того, працівники бюро розповіли студентам  про цікаві судові  справи та випадки, що виникали в їх юридичній практиці,  дали відповіді на  всі  поставлені питання. Спеціалісти  запропонували студентам-випускникам розглянути можливість проходження переддипломної практики на базі бюро.

соціальні служби (8)

соціальні служби (5)

20171106_144619

соціальні служби (11)