В ході декади циклової комісії природничо-математичних дисциплін, фізичного виховання та захисту України 18 листопада відбулося засідання гуртка «Юний фізик» з нагоди 25-річчя польоту першого космонавта незалежної України Леоніда Каденюка. Викладач фізики Микитюк Олена Вікторівна та студенти групи В-21 підготували багато цікавих фактів про цю визначну подію в українській космонавтиці.
Метою даного заняття в межах пізнавального гуртка було розширення уявлення студентів про особистість першого та єдиного космонавта України, його внесок в космонавтику, авіацію та науку сучасної України та власне ознайомити студентів з першим польотом українця в космос.
Історія хлопчика з буковинського села, який завдяки своїй наполегливості та сміливості виріс в першого космонавта в історії України. Він пройшов довгий шлях в 45 років, щоб втілити свою мрію про політ на орбіту Землі.
Леонід Каденюк здійснив політ у складі екіпажу шатла «Columbia» (STS-87) з 19 листопада по 05 грудня 1997 року. Тривалість польоту – 15 діб 16 годин 34 хвилини 04 секунди. За 15 днів місії члени екіпажу корабля здійснили два виходи у відкритий космос, вивели на орбіту, а потім повернули у вантажний відсік космічний апарат SPARTAN-201, випробували автономну камеру AERCam, а також здійснили цілий ряд різних дослідів. Під час польоту Леонід Каденюк проводив біологічні експерименти з рослинами по спільній українсько-американської дослідницької програми.
Леонід Каденюк на борту шатла «Колумбія» проявив себе не лише як відмінний спеціаліст та науковець, а і як справжній патріот України. Двічі екіпаж «Колумбії» під час польоту прокидався під звуки Гімну України. Завдяки Леоніду Каденюку вперше у космосі побували Герб і Прапор України. Також Каденюк узяв у космос портрет Тараса Шевченка та «Кобзар», який він згодом подарував Національному музею Тараса Шевченка в Каневі. Усі речі, що побували у космосі, отримали сертифікат із підписом кожного члена екіпажу.
Після польоту в космос Леонід Костянтинович продовжив займатися науковою діяльністю, пробував свої сили в політиці та громадській діяльності. Та головне, що він надихав та досі, навіть після своєї смерті, надихає молоде покоління і своїм прикладом доводить, що для мрії та цілі немає нічого неможливого і космонавтом може стати навіть звичайний хлопчик з буковинського села.