Відтепер сертифікати ЗНО будуть дійсні не менше 2-х років

    Із 2016 року сертифікати ЗНО будуть дійсні не менше 2-х років, про це заявила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час засідання уряду 11 травня 2016 року.

    “Зараз напрацьована така методологія зовнішнього незалежного оцінювання, коли можна говорити про те, що сертифікати ЗНО можуть бути дійсними впродовж 2-3 років“, – повідомила міністр. Лілія Гриневич зазначила, що в останні роки випускникам треба було щороку складати зовнішнє незалежне оцінювання, адже до вищого навчального закладу приймали лише за сертифікатами року вступу. «Це було пов’язано з відсутністю методики, що давала б можливість порівняти сертифікати різних років. Тепер така можливість буде і сертифікат буде дійсний не менше двох років», – пояснила Лілія Гриневич.

     За словами Лілії Михайлівни, кількарічний термін дії сертифікату – це європейська практика. Вона пояснила, що в 2015 році в Україні була змінена методика визначення результатів зовнішнього незалежного оцінювання, і вже другий рік поспіль запроваджено поріг «склав/не склав», як у міжнародних тестах. «Ця методика показала свою дієвість і цього року буде продовжена. Це означає, що ті, хто пройде ЗНО цього року, зможуть скористатися своїми сертифікатами у вступній кампанії 2017 року», – додала міністр.

    Відповідні норми будуть закладені в умовах прийому до вищих навчальних закладів на 2017 рік, які будуть затверджені й оприлюднені восени. «Поки що ми продовжуємо наукову й експертну дискусію, скільки саме років буде дійсний сертифікат ЗНО, але щонайменше 2 роки – це можна сказати точно», – наголосила Лілія Гриневич.

   Міністр навела приклад того, що результати міжнародних тестів TOEFL та IELTS визнаються протягом 2 років, а GMAT – 5 років. «Вважаю це справедливим. Якщо дитина склала ЗНО, ми маємо дати їй вибір: усвідомлено прийняти рішення про вступ або відкласти його на рік».

    Окрім того, міністр поінформувала, що сьогодні 132 тисячі українських випускників взяли участь у зовнішньому незалежному оцінюванні з математики. У ЗНО з української мови та літератури взяли участь 267 тисяч дітей, що становить 95 % від тих, хто зареєструвався, водночас, за результатами, наразі подано лише 2 апеляції.

    Лілія Гриневич наголосила, що випускники з Донбасу матимуть змогу взяти участь у ЗНО під час додаткової сесії або ж, якщо Парламент проголосує відповідний закон, матимуть змогу вступати за окремою процедурою до окремих вищих навчальних закладів на Донеччині та Луганщині, насамперед тих, які були евакуйовані з неконтрольованих Україною територій.

Інформує прес-служба МОН