ТВОРЧИЙ ПРОЕКТ “Смертельний шлях” до 75-річчя трагедії Бабиного Яру

    Україну в ХХ столітті спіткало чимало трагедій, серед яких – Голодомор, Голокост, українсько-польський конфлікт та Волинська трагедія, депортація кримсько-татарського народу. Вивчення цих історичних подій та явищ на основі сучасної методології має великий освітній та виховний потенціал.

   2016 році виповнюються 75-ті роковини трагічних подій Бабиного Яру.   Бабин Яр в Україні став символом знищення євреїв Європи під час Голокосту. Бабин Яр – криваве місце в Києві, що стало частиною історії не лише України, а й світу.

    75-та річниця трагедії Бабиного Яру відзначається в Україні на високому державному рівні.

    З метою увічнення пам’яті про одну з найтрагічніших сторінок Голокосту – масове вбивство євреїв Києва, вшанування жертв злочинів, скоєних нацистами під час окупації столиці України та на виконання Указу Президента України № 471/2015 від 12.08.2015 «Про заходи у зв’язку з 75-ми роковинами трагедії Бабиного Яру», плану заходів у зв’язку з 75-ми роковинами трагедії Бабиного Яру, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України 30.12.2015 № 1419 р, Міністерство освіти і науки України рекомендує провести 29-30 вересня 2016 р. «Уроки пам’яті трагедії Бабиного Яру та «бабиних ярів» України». На цих заняттях варто згадати події Другої світової війни та злочини тоталітарних режимів.

     Студенти Кіцманського технікуму Подільського ДАТУ,  під керівництвом викладачів  історії  та суспільно- політичних дисциплін  Карасьовою М.В. , та Пасічником О.О. мали змогу брати участь в  творчому  проекті

“Смертельний  шлях”

До  75- річчя трагедії  Бабиного Яру

   Метою даного заходу було вшанування жертв злочинів, скоєних нацистами під час окупації столиці України, – мирних жителів усіх національностей, військовополонених, учасників українського визвольного руху, а також для об’єднання зусиль суспільства щодо запобігання повторенню злочинів проти людяності, задля єднання народу навколо ідеї побудови в Україні правової європейської держави, здатної захистити всіх своїх громадян, на підтримку українських та міжнародних  громадських ініціатив.

     Трагедія Бабиного Яру та інші події Голокосту, масові вбивства, знецінення людського життя вплинули на загальну атмосферу в українському суспільстві, позначились на багатьох подіях історії України. Із шести мільйонів європейських євреїв, знищених нацистами та їх поплічниками у ході «остаточного вирішення єврейського питання», близько 1,5 мільйона були українськими євреями. Безумовно, вивчення полікультурної історії України неможливе без розгляду цієї сторінки історії, що, зокрема, відповідає сучасним рекомендаціям Ради Європи.

DSCN5308

DSCN5313

DSCN5318

DSCN5330

DSCN5331

DSCN5332

RSCN5348