Рятуємо життя вчасно

     Прості речі рятують життя. А чітке розуміння алгоритму дій допоможе опанувати себе в екстреній ситуації та надати першу допомогу постраждалому.

     Значення першої допомоги важко переоцінити. Вчасно й правильно надана домедична допомога у більшості випадків не тільки рятує життя потерпілого, але й забезпечує подальше успішне лікування хвороби або ушкодження, попереджає розвиток важких ускладнень (шок, нагноєння рани, загальне зараження крові), зменшує втрату працездатності.

     Найважливіше правило будь-якої допомоги – збереження власного життя. Це означає, що якщо ви не є впевненими у власній безпеці, ви не розпочинаєте надання допомоги.

     11 травня 2023 року для здобувачів освіти нашого коледжу було проведено навчання з надання першої домедичної допомоги. Перед присутніми виступили викладачі дисципліни «Захист України» Хімчинська Жанна Орестівна та Корсей Оксана Іванівна, а також сестра медична коледжу Маковійчук Світлана Іванівна.

     Метою заходу було навчання здобувачів освіти практичним навичкам з надання першої домедичної допомоги при зупинці дихання, серцево-судинних порушеннях, травмах та кровотечах, студенти дізналися, як використовувати підручні засоби, елементи одягу та інші предмети  в складних ситуаціях.

     Основне завдання при наданні першої домедичної допомоги полягає в тому, щоб шляхом проведення необхідних найпростіших медичних заходів – врятувати життя потерпілому, зменшити його страждання і попередити розвиток можливих ускладнень.