15-16 жовтня студенти груп В-12, В-22, В-32 відділення «Ветеринарної медицини» здійснили незабутню подорож найкращими куточками міста-лева та замками «Золотої підкови Львівщини».
Уявіть собі подружжя, яке народилося в Австрії, одружилося та народило нащадків у Польщі, померло в Радянському Союзі, поховане в Україні. І за все життя нікуди не переїжджало. Таке могло статися у Львові – чудовому місті, яке за свою історію багато раз переходило із рук у руки. За останні 100 років воно називалось Леополіс, Лемберг, Львув і Львов.
Назва міста означає місто «Лева», Лева – сина Данила Галицького – засновника міста.
Під час перебування у Львові студенти оглянули собор Св. Юра, Університет, Політехнікум, Личаківський скульптурно-меморіальний цвинтар, театр, палац Потоцького, віллу М. Грушевського, костел Св. Ольги і Єлизавети, костел Св. Апостолів Петра і Павла, костел апостола Андрія, Високий замок та інші цікаві об’єкти міста Львова.
Незабутніми є враження від поїздки «Золотою підковою Львівщини».
Студенти побували в Олеському замку, що височіє на пагорбі серед боліт і ставів. Замок оточує великий італійський парк із скульптурами, величними туями, креслатими дубами. В Олеському замку народився польський король Ян ІІІ Собезький, який здобув перемогу над турками в битві під Віднем у 1683 році.
За 10-13 кілометрів від Олеська, під’їхавши у село Підгірці, побачили вражаючої краси Підгорецький замок, який за архітектурну вишуканість і велич назвали українським Версалем. Палац збудований у 1635-1640 рр. коронним гетьманом Речі Посполитої Станіславом Конєцпольським. Найбільшого розквіту замок досяг у 18 ст. за нового господара Вацлава Ржевуського. До Другої світової війни в замку діяв музей відомий на всю Європу. Перед війною його власники Сангушки відвезли найцінніші твори мистецтва за кордон. Із приходом Радянської влади експонати, що залишилися, були частково вивезені в російські музеї, деякі експонати згоріли під час пожежі в1956 році, в той час коли тут функціонувала лікарня, дещо із замкових інтер’єрів все-таки залишилось в Україні і зберігаються у Львівському фонді.
Проїхавши від Підгірців близько 17 кілометрів потрапили до Золочева, у якому знаходиться відреставрований і перетворений на музей оригінальний замок 17 століття. Замок споруджений у 1634-1636 рр. у стилі пізнього ренесансу для воєводи Руського Якуба Собезького, батька майбутнього короля Польщі. На території замкового подвір’я знаходиться Китайський палац 17 століття – єдиний в Україні і один із трьох у Європі зразок східної архітектури.
Недалеко Львова побували у Свірзькому замку, перша згадка про який датується 1530 роком. Цей палац пережив немало бурхливих подій. Під час національно-визвольної війни українського народу 1648-1654 рр. його неодноразово здобували козацькі загони, але в 1672 та в 1675 рр. цей замок вистояв перед навалою турків. Зараз у замку ведуться реставраційні роботи, на його відбудову потрібні величезні кошти, як і на реставрацію Підгорецького замку.
Подорож Львівщиною виявилась надзвичайно пізнавальною, цікавою, студенти отримали багато нових знань і гарних вражень.