15 вересня 2016 р. студенти-випускники відділення «Менеджменту і бухгалтерського обліку» групи БО-31 Кіцманського технікуму Подільського ДАТУ відвідали Кіцманське управління Державної Казначейської служби України Чернівецької області. Метою навчальної екскурсії було ознайомлення студентів з організаційною структурою, основними завданнями органу ДКСУ, підвищення практичної підготовки студентів та їх майбутнього працевлаштування.
Зустріла студентів виконуюча обов’язки начальника Кіцманського управління Державної Казначейської служби України Чернівецької області Руснак Тетяна Романівна, яка розповіла про Кіцманське відділення Державного Казначейства, як повноправного учасника бюджетного процесу, історію його створення та функції. Фахівець перелічила бюджетні установи району та ознайомила присутніх з особливостями розрахунково-касового обслуговування розпорядників і одержувачів бюджетних коштів державного та місцевого бюджету в районі. А також ми отримали цікаву і змістовну інформацію про здійснення переходу районних підприємств до співпраці в електронному форматі.
Студенти побачили наочно як на практиці обслуговуються клієнти з урахуванням вимог нормативно-правових документів та умов договорів про розрахунково-касове обслуговування. Зокрема, Тетяна Романівна розповіла, як саме здійснюється облік бюджетних призначень та асигнувань розпорядників та одержувачів бюджетних коштів, контроль за їх дотриманням і надала можливість переглянути відповідні документи.
Головний бухгалтер, Дячук Галина Миколаївна, яка є випускницею Кіцманського технікуму, коротко ознайомила студентів з веденням бухгалтерського обліку операцій з виконання державного та місцевих бюджетів та складанням звітності в Управлінні ДКСУ.
Також надзвичайно приємно було зустріти на посаді головного спеціаліста ще одну випускницю нашого технікуму Маковійчук Юлію Василівну, яка надала практичні рекомендації майбутнім бухгалтерам.
При обговоренні зустрічі студенти зробили висновки, що в Кіцманському відділенні Державного Казначейства налагоджена чітка система збереження та використання бюджетних коштів. А також здійснюються практичні дії щодо упорядкування витрачання бюджетних коштів. Цьому питанню відводиться одна з головних ролей. Саме від чіткої системи обліку і контролю залежить вирішення багатьох питань економічного та соціального розвитку району на всіх бюджетних рівнях.
Проведена зустріч передбачена для закріплення і поглиблення студентами теоретичних знань і практичних навичок з організації і методики ведення обліку у бюджетних установах.