Ознайомлення студентів з роботою Держпродспоживслужби в Кіцманському районі

    У рамках декади ветеринарних дисциплін пройшла навчальна екскурсія під керівництвом викладачів ветеринарних дисциплін Ласковича І.І. та Косменка А.Ю. Студенти-випускники групи В-41 відділення «Ветеринарна медицина»  Кіцманського технікуму Подільського ДАТУ відвідали управління Держпродспоживслужби у Кіцманському районі.

    Метою навчальної екскурсії було ознайомлення студентів з організаційною структурою та основними завданнями служби.

    Зустрів студентів  в.о.  начальника управління Держпродспоживслужби у Кіцманському районі Якубівський Ярослав Тодорович, який розповів про новостворену Держпродспоживслужбу, яка офіційно розпочала роботу і приступила до виконання функцій згідно розпорядження КМУ від 06 квітня 2016 року № 260-р.

    Якубівський Я. Т. розповів студентам, що Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра аграрної політики та продовольства та який реалізує державну політику у галузі ветеринарної медицини, у сферах безпечності та окремих показників якості харчових продуктів, карантину та захисту рослин, ідентифікації та реєстрації тварин, санітарного законодавства, попередження та зменшення вживання тютюнових виробів та їх шкідливого впливу на здоров’я населення, метрологічного нагляду, ринкового нагляду в межах сфери своєї відповідальності, насінництва та розсадництва (в частині сертифікації насіння і садівного матеріалу), реєстрації та обліку машин в агропромисловому комплексі, державного нагляду (контролю) у сфері агропромислового комплексу, державного нагляду (контролю) у сферах охорони прав на сорти рослин, насінництва та розсадництва, державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів і рекламу в цій сфері, за якістю зерна та продуктів його переробки, державного нагляду (контролю) за додержанням заходів біологічної і генетичної безпеки щодо сільськогосподарських рослин під час створення, дослідження та практичного використання генетично модифікованого організму у відкритих системах на підприємствах, в установах та організаціях агропромислового комплексу незалежно від їх підпорядкування і форми власності, здійснення радіаційного контролю за рівнем радіоактивного забруднення сільськогосподарської продукції і продуктів харчування.

      Також він розповів що Держпродспоживслужба у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, указами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, іншими актами законодавства.

    В ході зустрічі студенти  ознайомилися з структурою служби та переліком підприємств та установ, що відносяться до сфери управління Держпродспоживслужби України.

     При обговоренні зустрічі студенти зробили висновки, що Держпродспоживслужба здійснює та організовує державний нагляд та контроль; забезпечує стабільну епізоотичну ситуацію у державі; здійснює державний ринковий нагляд; проводить ліцензування господарської діяльності відповідно до закону; здійснює метрологічний нагляд; здійснює державний нагляд (контроль) за дотримання законодавства про захист прав споживачів; здійснює контроль у сфері насінництва та розсадництва; здійснює контроль у сферах безпечності та окремих показників якості харчових продуктів та кормів, державного нагляду (контролю) за дотриманням санітарного законодавства, карантину та захисту рослин.

     Подібні заходи передбачені для закріплення і поглиблення студентами теоретичних знань. Співпраця з фахівцями в галузі ветеринарної медицини стане цікавим досвідом для студентів і допоможе їм зорієнтуватись у різноманітті ветеринарної  професії  у майбутньому.

IMG_20170315_103717