Оголошення

 

Шановні колеги, студенти,

випускники коледжів і технікумів та їх родини!

   Відповідно до Розділу XV Прикінцевих та Перехідних положень  Закону України «Про вищу освіту», останній прийом на здобуття вищої освіти за освітньо-кваліфікаційним рівнем молодшого спеціаліста проводився у 2016 році.

   Так як наближається вступна кампанія 2017 року, а прийняття законодавчих змін, включаючи базовий Закон «Про освіту», потребує  певного часу (нова редакція законопроекту «Про освіту» на даний момент розглядалася ВРУ у першому читанні, але повернуто на повторне перше читання), доцільним є відтермінування вказаної дати до законодавчого врегулювання статусу коледжів і технікумів до 2020 року.

   З метою урегулювання даного питання у Верховній Раді України Народними депутатами України Марченко О.О. (посв. №294) та Співаковським О.В. (посв. №380) був зареєстрований Законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про вищу освіту» (щодо  освітньо-кваліфікаційного  рівня  «молодший  спеціаліст»)  (реєстр. №5240 від 06.10.2016 р.)

   За результатами голосування 19.01.2017 року Верховна Рада України направила Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про вищу освіту» (щодо  освітньо-кваліфікаційного  рівня  «молодший  спеціаліст»)  (реєстр. №5240 від 06.10.2016 р.) на доопрацювання, чим залишила напризволяще подальшу долю навчальних закладів, а також без права на майбутню працю  працівників.

   Зазначеним законопроектом пропонувалося  здійснювати останній прийом на здобуття вищої освіти за освітньо-кваліфікаційним рівнем «молодший спеціаліст» у 2020 році, шляхом внесення змін до частини третьої пункту 2 розділу XV «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про вищу освіту».

   Як зазначається у п.1 та п.2 пояснювальної записки до законопроекту, обґрунтування необхідності прийняття відповідних змін обумовлене тим, що з прийняттям Закону України «Про вищу освіту» майже два роки статус коледжів та технікумів залишається невизначеним на законодавчому рівні, а термін прийому абітурієнтів на навчання для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня «молодший спеціаліст» сплив у 2016 році. З метою запобігання втрати підготовки вкрай важливої середньої ланки фахівців, доцільним є відтермінування вказаної дати до 2020 року, що гарантуватиме доступність отримання початкового рівня вищої освіти.

   З метою акцентувати увагу громадськості, Голови Верховної ради України та народних депутатів України щодо даної проблеми,на Офіційному інтернет-представництві «Верховна Рада України. ЕЛЕКТРОННІ ПЕТИЦІЇ»

   28 січня 2017 року була зареєстрована та опублікована петиція «Про термінове прийняття Закону України №5240». Автор Тарасюк Ірина Володимирівна.

Враховуючи вищевикладене, рекомендуємо:

  1. Ознайомитипедагогічні та студентські колективи із надісланою інформацією
  2. Підготувати групу волонтерів для допомоги громадянам (колективам, батькам, членам родин, випускникам, роботодавцям та ін.) щодо реєстрації та голосування на сайті «Верховна Рада України. Електронні петиції.» за посиланням https://itd.rada.gov.ua/services/Petitions/
  3. Долучитись до перепосту звернень «Підтримка Петицій» із посиланням на допоміжні матеріали. Інформація щодо голосування та актуальні новини подаватимуться у Фейсбуці в групі «КОЛЕДЖІ, ТЕХНІКУМИ УКРАЇНИ» за посиланням

https://www.facebook.com/groups/1309306889108636/edit/

   З метою висвітлення актуальних новин та обміну необхідною інформацією просимо долучитися всіх бажаючих до групи «КОЛЕДЖІ, ТЕХНІКУМИ УКРАЇНИ» і брати активну участь в розміщенні матеріалів.

  1. Ознайомитись із переліком народних обранців які голосувати «за» і які не голосували в результатах поіменного голосування за закон №5240 тапровести роз’яснювальну роботу на місцях із представниками свого регіону.

 

ПРОСИМО ВАС інформувати викладачів, співробітників, студентів, членів їх сімей, випускників, роботодавців, та усіх небайдужих про важливість підтримки даної електронної петиції Верховній Раді України.

 

Додатки:

  1. Додаток 1. Проект Закону на 1 аркуші. (Завантажити)
  2. Додаток 2.Пояснювальна записка на 2 аркушах.(Завантажити)
  3. Додаток 3. Порівняльна таблиця на 2 аркушах. (Завантажити)
  4. Додаток 4.Розгляд питання порядку денного: 5240 Проект Закону про внесення змін до Закону України “Про вищу освіту” (щодо освітньо-кваліфікаційного рівня “молодший спеціаліст”) (Завантажити)
  5. Додаток 5. Результати поіменного голосування про розгляд за скороченою процедурою проекту Закону про внесення змін до Закону України “Про вищу освіту” (щодо освітньо-кваліфікаційного рівня “молодший спеціаліст”) (№5240) (Завантажити)

6.Додаток 6. Інструкція щодо реєстрації та голосування на сайті «Верховна Рада України. ЕЛЕКТРОННІ ПЕТИЦІЇ» (Завантажити)

 

ПЕТИЦІЯ Є ДІЄВОЮ, ЯКЩО ВОНА ДОСЯГАЄ РЕЗУЛЬТАТУ!

НЕОБХІДНИЙ РЕЗУЛЬТАТ 25000 ПІДПИСІВ,

А БАЖАНИЙ35000 І БІЛЬШЕ

 

           При підтвердженні реєстрації та голосування листи на деяких поштових скриньках кидає в спам.

           Так як часу обмаль, просимо цю роботу здійснити в максимально короткі строки, а саме 1-2 тижні.

 

 

УВАГА! Враховуючи те, що голоси з різних петицій не додаються (навіть якщо назва і текст однакові), просимо Вас не СТВОРЮВАТИ НОВІ ПЕТИЦІЇ на дану тему, а підтримати існуючу!

голосуємо за петицію автором якої є Тарасюк Ірина Володимирівна

 

 

ТЕКСТ ЕЛЕКТРОННОЇ ПЕТИЦІЇ

Про термінове прийняття Закону України№5240

   Відповідно до Розділу XV Прикінцевих та Перехідних положень  Закону України «Про вищу освіту», останній прийом на здобуття вищої освіти за освітньо-кваліфікаційним рівнем молодшого спеціаліста проводився у 2016 році.

   Враховуючи те, щоз прийняттям Закону України «Про вищу освіту» майже два роки статус коледжів та технікумів залишається невизначеним на законодавчому рівні, а прийняття законодавчих змін, включаючи базовий Закон «Про освіту» потребує  певного часу, ПРОСИМО ТЕРМІНОВО ПРИЙНЯТИЗакон України «Про внесення змін до Закону України «Про вищу освіту» (щодо освітньо-кваліфікаційного  рівня  «молодший спеціаліст») (реєстр. №5240 від 06.10.2016 р.)