Михайло Iвасюк – великий  батько  великого  сина

          25 листопада  минає 105 років від дня народження письменника, лауреата літературно-мистецької премії імені Сидора Воробкевича  Михайла Григоровича Івасюка, який  народився  у  невеликому буковинському містечку Кіцмані , в інтелігентній сім’ї, де панував культ Тараса Шевченка.

        Життєвий шлях Михайла Івасюка не  був легким. Михайлові   довелося зазнати і відрахування з університету за  неспроможність сплатити  за навчання, і  на собі відчути  жахи сталінських таборів.

       Але любов до книги переважала завжди. Упродовж двадцяти трьох  років  він працював у Чернівецькому університеті на  кафедрі української літератури, де передавав свої знання  з філології  студентам.

     Доля Буковинського краю  і його легендарних героїв, особливості етносу завжди хвилювали  письменника і стали темою літературних досліджень.

          Перу  Михайла Івасюка  належать  романи “Вирок”, “Серце не камінь”, “Балада про вершника на білому коні”, “Лицарі великої ідеї” та інші.

         Особливою сторінкою життя Михайла Iвасюка  є його постать батька. Діти  завжди відчували батьківську любов і турботу.

      Але найбільш обдарованим виявився син. Ім’я  композитора Володимира Івасюка  відоме всьому світу. Нев’януча  “Червона Рута”  стала символом української естради.

          Батько і син були справжніми друзями, які розуміли один одного з півслова. Михайло Григорович  любив і гордився своїм талановитим сином.

         І  уже після смерті Володі написав поетичну збірку “Елегії для сина”, яку присвятив світлій пам’яті  сина Володимира.

            Ці вірші – відверта сповідь  поета-батька, що  втратив єдиного сина, якого дуже любив, вони сповнені болем невтішного батьківського серця.

         Уже будучи смертельно хворим, прикутим до ліжка  у  рідних  Чернівцях   1995 року, письменник  Михайло Григорович Івасюк залишив для  нас заповіт – застереження. За кілька днів до смерті  він пише геніальну   “Оду  українській мові”, яку уперше зачитав  у церкві біля його труни  священник. Коли  слухаєш цей вірш, на душі стає щемко. І  так має бути у кожного  українця…

       А як може бути інакше, якщо звучить наче постріл у скроню : “Бо в кожнім чужинецькім слові  є вирок українській мові”.

       Твори  Михайла Івасюка вчать нас любові до рідного краю та його історії, рідної мови, прагненню  робити добро  і вмінню співчувати чужому горю, плекати у собі найкращі  риси людської душі.