Завідувач відділення «Землевпорядкування» Козій Г.В. організувала і провела 09.04.2016р. екскурсію в м.Львів.
Першими нашим екскурсійним об’єктом стала Церква Іоана Хрестителя, який споруджено 1260 року князем галицько-волинським Левом І Даниловичем для дружини – Констанції — доньки угорського короля. На її подвір’ї організовано Музей найдавніших пам’яток Львова.
Однією із десяти речей, які не можна пропустити у Львові – це Високий замок.
Першу половину дня ми присвятили львівським храмам.
Зачарувала своєю красою пам’ятка архітектури національного значення.церква Пресвятої Євхаристії (колишній костел Божого Тіла і монастир домініканців). Вона знаходиться у центральній частині Львова, в зоні всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
Вразив своєю величчюЛатинський катедральний собор – головний храм Львівської Римо-Католицької Церкви . Пам’ятка сакральної архітектури XIV—XVIII століття.
Неповторна атмосферагарнізонного храму (капеланська церква) святих апостолів Петра і Павла, відомого у Львові як костелу Єзуїтів, збудованого у стилі раннього бароко на початку Храм Андрія Первозванного, який входить в комплекс монастиря та костелу Бернардинів II ст. Тут звучала органна музика. В церкві молилися за душі загиблих в АТО. Ми теж запалили свої свічки пам’яті. Наступним сакральними об’єктами стали Церква Успіння Пресвятої Богородиці (кінець XVI- поч.XVIІ ст.) та Храм Андрія Первозванного, який входить в комплекс монастиря та костелу Бернардинів і вражає красою інтер’єру.
Личаківський цвинтар – це не лише кладовище, а справжній пантеон мистецтва та краси, місце, де час зупинив свій хід, де історія кожної окремо взятої особистості різних епох та національностей, яка знайшла тут свій останній спочинок, тісно переплелись в єдине ціле. Тут ми віддали шану нашому земляку Володимиру Івасюку, великому українцю Іванові Франку, поклонилися загиблим на фронтах першої та другої світових воєн, помолилися на могилах Героїв Небесної Сотні та учасників АТО.
Програмою нашої екскурсії передбачалося відвідати театр.
По дорозі до театру «Заньківчани»
До 200-річчя Тараса Шевченка поставили драму «Назар Стодоля». Як сказав постановник Ф.Стригун: «Напрочуд актуальний матеріал. Має перемогти усвідомлення того, що вищим за все є традиція, закони людські та моральні, запорізькі та християнські. Закони для всіх. Не корумповані суд і судочинство. Я про це поставив виставу». Ми горді того, що були у славетному Національному академічному українському драматичному театрі імені Марії Заньковецької. Враження – неперевершені!
Дальше нас чекає вечірня пішохідна екскурсія «Містика та легенди Львова».Гід зустрічає нас біля візитівки Львова – Оперного театру.
Ми дізналися, що приховують львівські дворики? Що зображено на стінах старих львівських будинків? Гід провів нас в кілька львівських ресторанчиків з особливою атмосферою:фестиваль-ресторан «Лівий берег»,галицьку жидівськукнайпу «Під золотою розою», ресторани «Львівська копальня кави», «Гасова лампа», «Дім легенд» .
Ми втомлені. Сили покинули нас. День добігає до кінця. Але такі позитивні, яскраві, насичені та незабутні вони в житті бувають рідко. Дякуємо тобі, Львове! Допобачення!