Другий день роботи комісії вищих навчальних закладів І-ІІ рівня акредитації з педагогічного досвіду

      6 жовтня на базі  Кіцманського технікуму Подільського Державного аграрно-технічного університету продовжено  роботу засідання навчально-методичної комісії вищих навчальних закладів І-ІІ рівня акредитації з педагогічного досвіду.

    Згідно плану роботи комісії викладачі-методисти  Кіцманського технікуму провели відкриті заняття.

   Викладач-методист  Петракович Валентина Юліанівна  провела відкриту ділову гру з елементами круглого столу з дисципліни «Професійна орієнтація випускників ВНЗ на ринку праці» з студентами – випускниками групи  ОВ-41 відділення «Менеджменту та бухгалтерського обліку» на тему: «Співбесіда з роботодавцем щодо можливого працевлаштування. Техніка спілкування телефоном з роботодавцем»

      Дана тема є досить актуальною, так як основною метою здобуття освіти є отримання знань для майбутньої роботи. На заняття були запрошені гості:  О.Г. Філіпчук,  спеціаліст профорієнтації Кіцманського районного центру зайнятості, Н.І. Мельниченко,  начальник Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Кіцманському районі, І.В. Озарчук,  приватний підприємець.  Спеціалісти надали студентам консультативну допомогу про те, як діяти молодій людині у пошуках роботи, як вести себе при співбесіді  та як правильно провести телефонну розмову з майбутнім  роботодавцем.

      Під час заняття була розіграна ділова гра  щодо проходження усної співбесіди безпосередньо з роботодавцем та за допомогою телефону, а також влучно підібрані  рекламні відеоролики, які отримали схвальну оцінку колег, присутніх на заході. Протягом  заняття демонструвалися слайди, що доповнювали тему обговорення.

      При підведенні підсумків та при мотивації оцінок роботи студентів було відмічено активність та відкритість студентів, без яких би не вдалося досягти поставленої  мети.

DSCN4012

DSCN4020

DSCN4021

DSCN4027

    Викладач-методист  Дрещан Лілія Михайлівна  провела відкрите практичне  заняття  з елементами групової форми навчання з дисципліни «Внутрішні незаразні хвороби» на тему: «Показ тварин із хворобами органів дихання та надання лікувальної допомоги. Розгляд хвороб дихальної системи» з студентами групи В-32 відділення «Ветеринарна медицина».

   Студенти підготували мультемедійні  презентації по хворобах органів дихання. На занятті виявляли причини, обговорювали механізм розвитку хвороб по клінічним ознакам встановлювали діагноз, розробляли схему лікування та профілактику хвороб органів дихання. При цьому студенти брали на себе відповідальність за спільну підготовку, відстоювали свою позицію, співпрацювали, обмінювались інформацією, також надавали лікувальну допомогу тваринам.

20161006_113152

20161006_113200

     Бінарне заняття з дисциплін “Українська мова” та “Комп’ютеризація сільськогосподарського виробництва” на тему: “Ділові папери. Протокол. Форматування  символів, абзаців, сторінок в середовищі  текстового процесора MS Word” провели  викладачі-методисти Томаш Оксана Василівна та Гуцуляк Олена Олександрівна  зі студентами групи В-22 відділення «Ветеринарна медицина».

   Актуалізація життєвого досвіду і опорних знань були проведені з використанням фронтальної бесіди,  гри  “Упізнай документ” та  “Кросворду-підказки”, що зразу активізувало студентів до роботи та налаштувало їх на  позитивний лад.

   На занятті студенти навчилися складати протоколи та грамотно їх оформлювати; ознайомилися зі способами форматуванням тексту і створенням документів за певною структурою.

    Ділова  гра “Збори”, на якій студенти провели імпровізовані збори студентської групи із порядком денним, доповідачами, виступаючими, веденням протоколу та голосуванням,  допомогла їм краще зрозуміти  принцип підготовки та проведення зборів, а головне правильність створення  протоколу та його оформлення.

   Самостійна робота студентів із текстовим процесором  MS Word  закріпила їхні знання з форматування тексту і покращила їх уміння  оформляти  протоколи.

    Заняття було унаочнене  мультимедійною презентацією, роздатковим  матеріалом, що значно полегшувало сприйняття нової теми. Ігрова форма заняття  сприяла  створенню хорошого психологічного клімату  в аудиторії  та взаєморозумінню між  викладачами та студентами, що в свою чергу сприяло досягненню поставленої  мети.

      Підсумовуючи заняття, студенти відмітили актуальність вмінь та навиків, які вони отримали.

20161006103245

20161006105522

20161006110146

20161006113313

       Викладач-методист Стасюк С. В. провела відкрите заняття з української літератури в групі ТЗП – 11.

    Темою заняття було «Творчість і долі поетів П. Тичини, М. Рильського, В. Сосюри». Заняття проведено у вигляді літературної конференції.

     Мета літературної конференції – ознайомити студентів із життєвим і творчим шляхом П. Тичини, М. Рильським, В.Сосюри. Викликати в них роздуми про народ, світ, націоналізм, рідну мову. Виховувати потребу вдосконалювати свій духовний розвиток, національно – патріотичні почуття.

    Студенти були поділені на три підгрупи:   «Герої Дніпра (шанувальники творчості П. Тичини)», «Срібний птах (шанувальники творчості Максима Рильського)», «Пісня солов’їна (шанувальники творчості В. Сосюри )». Кожна група мала творче завдання. Студенти займалися пошуковою роботою, готували матеріали життєвого і творчого шляху поетів, вчили поезії напам’ять. А студентка Гикова Катерина склала власного вірша «Пам’яті М. Рильському». Під час заняття було використано документальне відео про поетів: «Музей – квартира П. Тичини», «Життєвий і творчий шлях М. Рильського», «Живе слово В. Сосюри».

CDNh7mufG9o

vC--f3YfZl4

vEd-sE0-Vvs

zM2YpKddPqU

      Під час аналізу  всі заняття отримали  високі оцінки.

     При подальшій роботі навчально-методичної комісії  проведено обговорення  змін та доповнень до діючого Положення про конкурс “Педагогічні інновації”, тематику і організацію проведення педагогічних семінарів з питань підвищення педагогічної майстерності викладачів на базі ДУ “НМЦ “Агроосвіта” у 2017 році, а також підведено підсумки роботи комісії.

DSCN4010