“ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ  ГЕРОЇВ  КРУТ” 

Бій за майбутнє

 І  згадую  чомусь  я  мимоволі

Великих  лицарів   своїх;

Лежать вони покинутими  в  полі

І  без  хрестів  могили  їх.

О. Олесь

     29 січня – День пам’яті героїв Крут – саме там, у 1918 році відбувся бій, що на довгі роки став одним із символів боротьби українського народу за свободу і незалежність.

     У бою під Крутами полягли київські студенти й учні, що 1918-го стали на захист незалежності своєї Вітчизни. Назва невеликої станції Крути, що розташована на Чернігівщині уздовж лінії Бахмач-Київ, ознаменувала відлік нового духовного злету нації, який уже протягом  більше століття є національним символом для десятків поколінь борців за свободу та незалежність.

     Поїзди, проходячи  повз цю маленьку станцію, стишують хід, а в день, коли сталася трагедія, тривожно сигналять… Немов будять приспану й присипану порохом забуття за часів СРСР нашу пам’ять про тих, хто поклав голову в цих полях, захищаючи незалежність молодої Української держави. Передчасно  зів’ялий  цвіт, юні  романтики…

     Викладачами  – істориками  циклової   комісії  гуманітарних  дисциплін   –  Ольгою Куспис  та  Мар’яною Карасьовою з метою формування в   здобувачів  освіти  почуття  патріотизму, любові до свого народу, його історії та героїчного минулого, було проведено тематичний захід  до  вшанування   пам’яті  юнаків, які героїчно загинули у бою  під  Крутами  29 січня 1918 року  – «Бій  за  майбутнє».

     Трагічна загибель студентського куреня під Крутами стала символом патріотизму і жертовності у боротьбі за незалежну Україну. Крути стали початком  нової  доби в  історії України.  Сьогодні, як  ніколи, ми  маємо про це  пам’ятати, адже  жертвуючи  своїм  власним   життям, наші  герої   виборюють    мирне   небо  для  нас  усіх!