Гурток «Єдине здоров’я» розпочав свою роботу у вересні поточного навчального року під керівництвом викладача ветеринарних дисциплін Богдани Бабюк і вже користується популярністю серед здобувачів фахової передвищої освіти за спеціальністю 211 Ветеринарна медицина, а список гуртківців постійно поповнюється.
Наприкінці вересня відбулося відкрите засідання гуртка на тему: «Проблема зоонозів у концепції «Єдине здоров’я» при роботі з безпритульними тваринами та у забезпеченні благополуччя тварин-компаньйонів». Тема вкрай актуальна сьогодні і обрана не випадково, адже 28 вересня щорічно починаючи з 2007 року відзначається Всесвітній день боротьби зі сказом (World Rabies Day) заснований за ініціативи Глобального альянсу з контролю сказу (Global Alliance for Rabies Control) і, як відомо, сказ залишається однією із найбільших загроз для глобального здоров’я людства.
Учасники засідання заслухали доповіді щодо небезпечних хвороб, спільних для людей і тварин, щодо досвіду позааудиторної роботи у сфері благополуччя та захисту тварин за останні два роки та стану і перспектив зоозахисних ініціатив студентської молоді в громадах Чернівецької області, а саме: «Профілактика зоонозів як складова благополуччя громади в концепції «Єдине здоров’я» (Вікторія Мадяр, керівник – Анатолій Косменко), «Відповідальне ставлення власників до домашніх тварин – запорука гуманного ставлення до безпритульних тварин» (Ірина Сокіл, Олмельченко Софія, Цвелинюк Іванна, керівник – Богдана Бабюк), «Відповідальність за жорстоке ставлення до тварин» (Валентин Микитей, керівник – Іван Ласкович), Ідентифікація домашніх тварин в системі Аnimal-id: теорія і практика застосування (Анастасія Ткачук, керівники – Богдана Бабюк, Лілія Дрещан); «Досвід участі здобувачів освіти у науково-благодійному проєкті з обміну ветеринарним досвідом, а також безкоштовної стерилізації, дезінфекції, вакцинації проти сказу та ідентифікації безпритульних тварин у Кіцманській ТГ» (Світлана Струк, Дар’я Гольба, керівник – Богдана Бабюк).
На зібранні були присутні почесні гості – члени мобільної команди ТОВ «Чотири лапи Україна», представники міжнародного благодійного фонду FOUR PAWS International. Учасники засідання гуртка скористалися винятковою нагодою поспілкуватися з професіоналами міжнародного рівня, які вже понад 10 років працюють у рамках науково-благодійних проєктів з обміну ветеринарним досвідом, а також безкоштовної стерилізації, вакцинації проти сказу та ідентифікації безпритульних тварин в громадах. Дмитро Чернецький та Олександр Акімов розповіли про діяльність зоозахисної організації загалом та роботу мобільної команди безпосередньо в Кіцманській громаді, продемонстрували окремі елементи процесу відлову безпритульних тварин та проведення операцій, особливу увагу приділили питанню вакцинації безпритульних тварин проти сказу. Відзначили активну участь у проєкті викладачів ветеринарних дисциплін та студентів 3 і 4 курсів, які щодня відвідували майстер класи в рамках начальних практик, а окремі гуртківці залишалися і в позаурочний час на додаткові консультації. Протягом двох тижнів було досягнуто неймовірних результатів, адже в рамках проєкту безкоштовно стерилізовано, вакциновано проти сказу та ідентифіковано 182 тварини у Кіцманській ТГ. Звісно ж, така віртуозна робота заслуговує на ті щирі емоції захоплення, слова вдячності та аплодисменти, які лунали наприкінці доповіді, адже робота мобільної команди стала взірцем професіоналізму, злагодженої командної роботи і відданості обраному фаху для майбутніх ветеринарів.
За сприяння у реалізації практичної складової підготовки фахових молодших бакалаврів з ветеринарної медицини за освітньо-професійною програмою Ветеринарна медицина у ВСП «Кіцманський фаховий коледж ЗВО «ПДУ» та особистий внесок у розвиток потенціалу майбутніх спеціалістів ветеринарної медицини мобільній команді «Чотири лапи Україна», а саме, Дмитру Чернецькому, Олександру Сенчуку, Ірині Шевцовій, Олександру Акімову, Ігорю Ковелю, Антону Максимчуку було оголошено подяки, які вручили заступник директора з навчальної роботи Світлана Слободян та завідувач відділення 1 Анатолій Косменко.
Співпраця коледжу з міжнародними організаціями та можливість навчатись у професіоналів такого високого рівня однозначно мотивує і надихає гуртківців на подальші звершення. Змістовні виступи доповідачів вказують на те, що всі складові успіху гурткової роботи наявні і варто очікувати не менш цікавих заходів від учасників і надалі.