Нещодавно українці відзначали Міжнародний день рідної мови. Багато слів було сказано про те, що рідна мова формує самосвідомість нації.
Зміцнення й утвердження української держави потребує вирішення надзвичайно важливого та невідкладного завдання – виховання свідомого громадянина та патріота рідної землі. В цьому контексті слід усвідомлювати, що середовище, яке оточує молоду людину, накладає відбиток на її світогляд, вносить значний внесок у формування її самосвідомості. Тому поряд із літературними творами, піснями, колядками, легендами, традиційними обрядами та народним вбранням, вагомий вплив на людину має архітектура, зокрема та, яка є українською у своїй суті.
Саме цій темі було присвячено захід із національно-патріотичного виховання: круглий стіл зі студентами групи ТЗ-21 на тему: «Формування національної самосвідомості українців засобами архітектурного середовища».
Під час заходу Антощук Т.І. розповіла присутнім про історію розвитку української національної архітектури, ознайомила їх із найбільш яскравими прикладами будівель та видатними зодчими, що будували об’єкти в стилі українського архітектурного модерну. Цікавою виявилася добірка зразків сучасної архітектури в українському стилі, що були продемонстровані під час доповіді. Виявляється, сучасна архітектура може мати яскраві національні риси, оскільки, будівлі – це своєрідне послання наступним поколінням.
Тому, саме вивчення історії, зразків культурних, історичних, архітектурних пам’яток краю, в якому ми народились, зростаємо та живемо, повинно стати надійним інструментом у процесі виховання свідомого покоління українців. Усвідомлення буття українського народу в нових культурно-історичних і політичних реаліях, сприятиме піднесенню національної свідомості, створенню нової системи духовних цінностей, і як наслідок, – створення середовища (суспільного, культурного, архітектурного та ін.), яке має чітку національну приналежність.