«Це перемога. Ми чекали 120 днів та 30 років», –
президент України – Володимир Зеленський
23 червня 2022 року трапилася подія історичного масштабу – Європейська Рада надала Україні статус кандидата на вступ до ЄС. Таке рішення стало потужним сигналом українцям і всьому світу щодо солідарності європейської спільноти з Україною в її запеклій боротьбі з агресором за європейські цінності, незалежність і територіальну цілісність власної держави.
Після надання Україні статусу кандидата Євросоюз вже не розглядає її як “сіру” зону між цивілізованою частиною Європи та ординською тоталітарною державою, а демонструє свою готовність тісніше інтегрувати Україну в структури ЄС, допомогти країні відновитися після війни та досягти високих критеріїв членства в ЄС. Тому ця тема сьогодні дуже актуальна.
14 листопада 2022 року куратором групи В-32 Хімчинською Ж.О. на електронній платформі «Google Meet» було проведено відкриту виховну годину на тему: «Україна і Євросоюз».
Студенти спільно з куратором активно долучилися до висвітлення цієї теми. Метою заходу було сформувати уявлення у молоді, що собою представляє Євросоюз і чому Україна так прагне приєднатися до цієї спільноти?
Петрушко Ірина розповіла про історію створення ЄС та його структуру, зокрема, про те, що Європейський Союз – це економічний і політичний союз, який об’єднує 27 незалежних держав. Веде свій початок від утворення Європейської спільноти з вугілля й сталі (ЄСВС), яка складалась із шести країн у 1950 році. У наступні роки територія ЄС була збільшена за рахунок включення нових держав. У сучасному вигляді існує на основі Маастрихтського договору, підписаного 7 лютого 1992 року.
Хімчинська Жанна Орестівна звернула увагу на злагоджену роботу ЄС, за результатом чого, багато країн прагнуть приєднатися до нього, адже це союз країн, в якому існує повага до людської гідності, свободи, демократії, рівності, верховенства права та повага до прав людини, включно з правами меншин.
Про тернистий шлях України до Європейського Союзу розповіла Фрунчак Анастасія. Зазначила те, що найважчі віхи були у 2013 році, коли українці протистояли режиму Януковича, вийшли на Майдан, звершили Революцію гідності й кров’ю відстояли підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.
Угоду підписано у 2014 році, що дало змогу перейти від партнерства і співробітництва до політичної асоціації та економічної інтеграції між Україною та ЄС.
Мурзіна Ліза звернула увагу на те, що вкотре, зі зброєю в руках ми захищаємо свою правову позицію – європейський вибір. Незважаючи на умови воєнного стану, 23 червня 2022 року, глави держав та урядів держав Євросоюзу одноголосно надали Україні статус кандидата у члени ЄС. Проте, надання статусу кандидата на вступ до Європейського Союзу – це тільки перший крок. На шляху до вступу Україні необхідно провести низку реформ та адаптувати українське законодавство у відповідність до Європейських критеріїв.
На самкінець Хімчинська Жанна Орестівна запропонувала переглянути відео про те, як був підписаний договір про надання Україні кандидата на членство у ЄС і зануритися в ту атмосферу, яка панувала у Брюсселі 23 листопада 2022 року.
Отже, можна зробити висновок, що для України є важливим вступ до Європейського Союзу. Адже всі ми хочемо жити в комфортній і безпечній країні, вільно подорожувати та навчатися.