У сучасних економічних умовах відповідальна робота спеціалістів ветеринарної медицини –«охоронців» здоров’я тварин і безпеки продуктів харчування людей – набуває нового сенсу і призначення. Саме на фахівців ветеринарної медицини покладено консолідуючу місію проведення державної політики на селі, втілювача досягнень науки у виробництво. Сьогодні ветеринарна медицина не стоїть на місці, а весь час розвивається, рухається вперед. З кожним роком, місяцем і днем приймаються нові законодавчі акти, змінюється структура і функції служби, виникають більш ефективні підходи до оздоровлення тваринництва, з’являються новітнє обладнання і устаткування, якісніші ветеринарні препарати і більш досконалі технології у лікувально – профілактичній роботі.
З метою ознайомлення з станом ветеринарної медицини в умовах реформування, новинами у сфері практичної ветеринарії та особливостями проходження переддипломної практики було організовано студентську конференцію за участі студентів четвертого курсу відділення «Ветеринарна медицина». У програму конференції входили доповіді, підготовлені на основі матеріалів кращих курсових робіт з дисципліни «Організація ветеринарної справи» та звітів-щоденників проходження виробничої переддипломної практики.
Розпочалась конференція зі вступного слова заступника директора з навчально-виробничої роботи Гуцуляка В.Є. та зав.відділення «Ветеринарна медицина» Бабюка В.М. Студентів до виступу підготували викладачі ветеринарних дисциплін, керівники курсових робіт Бабюк Б.І. та Ласкович І.І.
Аудиторія слухачів у складі студентів та викладачів відділення «Ветеринарна медицина» зацікавлено слухали доповіді, що супроводжувались демонстрацією інформації у вигляді ММП.
Однією з найбільш обговорюваних і актуальних на сьогодні тем, особливо в умовах реформування органів управління, є тема: «Організація роботи Держпродспоживслужби в Україні», яку презентувала Пранничук Ганна.
Не менш актуальною і болючою протягом останніх років у ветеринарній спільноті залишається тема щодо поширення африканської чуми свиней, яка завдає величезних збитків як в нашій державі, так і за кордоном. Таку пізнавальну доповідь підготував Лисюк Олександр.
Щодо однієї з найкращих баз практики для студентів технікуму СВК «Зоря» с. Ставчани доповідав Пукас Андрій. Відмітив труднощі і особливості ветеринарної діяльності в умовах ферми.
Аудиторія слухачів також мала можливість розглянути новітні технології утримання, догляду, годівлі та особливості ветеринарного обслуговування в умовах сучасного тваринницького комплексу завдяки презентації студентів Поляк Ярослави, Негрук Іванни, Павлюка Дмитра, Пуршеги Василя. Їх доповідь підготовлена за матеріалами, які були зібрані протягом проходження переддипломної практики на базі МТК В. Медведівка ТОВ «Подільський господар».
Неможливо було оминути і тему приватних установ ветеринарної медицини, яких на сьогодні стає дедалі більше. Никифоруком Іллею-Андрієм було підготовлено доповідь із презентацією на тему «Організація і планування приватної установи ветеринарної медицини «Пан Коцький»».
Учасників було нагороджено грамотами за участь у конференції. Також заступник директора з навчально-виробничої роботи Гуцуляк В.Є. відмітив найкращу доповідь студентів щодо проходження переддипломної виробничої практики на базі МТК ТОВ «Подільський господар» корпорації «Сварог Вест Груп». Зазначив, що необхідно обирати для проходження практики саме такі господарства з метою підвищення рівня практичної підготовки студентів.
У підсумку відмітили хорошу підготовку студентів, подякували організаторам і наголосили на необхідності в подальшому організовувати подібні заходи на основі матеріалів технологічної та переддипломної практики.