World Animal Day

    На відділенні №1 Кіцманського коледжу ПДАТУ за участі студентів спеціальності «Ветеринарна медицина» та викладачів циклової комісії ветеринарних та зоотехнічних дисциплін триває тиждень, присвячений Всесвітньому дню тварин (World Animal Day).

    4 жовтня у світі відзначають міжнародний день, спрямований на привернення уваги людства до прав тварин та їх добробуту, так як щодня тварини опиняються на межі зникнення.

Історичий екскурс.

   Ідея Всесвітнього дня тварин була вперше проголошена німецьким письменником та зоозахником Генріхом Циммерманом. Він вперше організував громадські зібрання з цієї нагоди 24 березня 1925 року у Берлінському палаці спорту. А вже у 1931 році міжнародний конгрес прихильників руху захисту прав тварин, який проходив у Флоренції (Італія), одноголосно ухвалив пропозицію оголосити 4 жовтня Всесвітнім днем тварин. Дата проведення Дня тварин була вибрана на честь дня пам’яті відомого священника Франциска Ассизького, котрий вважається покровителем тварин.

    Святий Франциск сприймав природу відображенням свого Творця і називав звірів, птахів, місяць, зірки, воду своїми “братами” і “сестрами”, а Землю – “сестрою-матір’ю”. Турбота Франциска про тварин привела його до того, що він не вбивав їх, хоча й суворим вегетаріанцем не був. Виступав на захист звірів у неволі, дбав про них або звільняв. За переказами був випадок, коли Франциск змусив людей годувати вовка, взявши з нього клятву не красти овець.

    Юридичне ж оформлення ідеї про захист прав тварин отримали в Європі в кінці 80-х: у 1986 році Рада Європи ухвалила Конвенцію про захист експериментальних тварин, а в 1987-му — про захист домашніх тварин.

   Перше товариство захисту тварин з’явилося в Англії в 1824 році. У 1978 році в Парижі, в будівлі ЮНЕСКО, урочисто проголосили Декларацію прав тварин. У 1981 році створено Всесвітнє товариство захисту тварин, у складі якого більше 300 організацій з усього світу. У 1986 році Рада Європи прийняла Конвенцію про захист експериментальних тварин, а в 1987 – про захист домашніх тварин. У багатьох країнах домашні тварини давно вважаються повноправними членами сім’ї.

    В Україні День захисту тварин святкують, починаючи із 2000 року

Реалії сьогодення.

   На сьогодні у світі діє цілий ряд міжнародних природоохоронних конвенцій і угод світового, європейського, регіонального та міждержавного рівнів, які є чинними й для України. Серед них: Конвенція про охорону біологічного різноманіття, Конвенція про водно-болотні угіддя, що мають міжнародне значення, головним чином як середовища існування водоплавних птахів (Рамсарська конвенція), Конвенція з охорони дикої фауни, флори та природних місць перебування в Європі (Бернська конвенція), “Про міжнародну торгівлю видами дикої флори і фауни, що знаходяться під загрозою знищення” (CITIES).

    У нашій країні відносини у галузі охорони, використання і відтворення тваринного світу регулюються Конституцією України, Законами України „Про тваринний світ”, „Про охорону навколишнього природного середовища”, „Про мисливське господарство та полювання”, „Про захист тварин від жорсткого поводження”, “Про Червону книгу України” та іншими нормативно-правовими актами.

    Однак, на жаль, попри наявність численних законодавчих і нормативно-правових актів, постійну боротьбу зоозахисних організацій і волонтерів, захист тварин є надзвичайно актуальною проблемою сьогодення. У світі є багато речей, що загрожують нашим „меншим братам”. Щодня природні ресурси використовуються зі зловживанням, водно-болотні угіддя та ліси руйнуються через будівництво нових міст, а місця проживання живих істот перетворюють на асфальтні дороги. Крім того, незаконна торгівля дикою природою та браконьєрство призводять до зникнення цілих популяцій.

    Згідно зі статистикою, щогодини з лиця Землі зникають безповоротно 3 види тварин. Щодня зникає більше 70 видів фауни і флори. За 25 останніх років біологічне різномаїття Землі скоротилося більше ніж на третину…

Що робимо ми?

    День тварин – це привід нагадати людям про їхню відповідальність, підвищити свідомість суспільства щодо необхідності захисту тварин.

    Щоб привернути увагу до актуальних питань захисту тварин, викладачі та студенти спеціальності «Ветеринарна медицина» протягом тижня  взяли участь у віртуальному онлайн-марші за права тварин, провели лекторії, виховні заходи, зустрічі з зоозахисниками, волонтерами та провідними спеціалістами ветеринарної медицини регіону.

    Збереження, невиснажливе використання та відновлення тваринного світу залежить від кожного з нас. Саме тому кожному варто було б долучитися до відзначення Всесвітнього дня захисту тварин і особистим прикладом продемонструвати готовність всіх нас, а отже і нашого суспільства змінюватися на краще.

изображение_viber_2020-10-06_23-4

изображение_viber_2020-10-06_23-03-0

изображение_viber_2020-10-06_23-03-04

изображение_viber_2020-10-06_23-03-