В рамках Всесвітнього тижня грошей та проведення декади економічних та юридичних дисциплін, 29 березня викладачі циклової комісії та здобувачі фахової передвищої освіти спеціальностей «Облік і оподаткування» і «Менеджмент» переглянули Віртуальний тур Музеєм грошей та ознайомилися з експозицією дистанційно, переглянувши віртуальний тур, який демонструє всі вітрини у вигляді 3D-фотооб’єктів.
Музей грошей Національного банку України — музейний заклад, експозиція якого розповідає про грошовий обіг на українських землях із давніх часів до сьогодення. Офіційно відкритий 24 березня 2004 року. Цю подію було приурочено до десятиріччя друкування перших банкнот незалежної України на власній Банкнотній фабриці.
Відкривав музей тодішній Голова Національного банку С. Л. Тігіпко, він же був і учасником першої екскурсії разом з учнями 10-Б класу Київського ліцею № 51.
Музейна колекція (предмети нумізматики і боністики) відображає грошовий обіг на теренах України з найдавніших часів до сьогодення. Музей розміщено в будівлі Національного банку України в Києві. Згідно з постановою Кабінету Міністрів України № 1766 від 29 листопада 2000 року. Музей грошей НБУ входить до переліку музеїв, чиї колекції і музейні предмети є державною власністю та належать до державної частини музейного фонду України.
Експозицію музею побудовано за хронологічним принципом — починаючи від примітивних товаро-грошей і закінчуючи національною грошовою одиницею сучасної України — гривнею. Матеріали музею відображають більш як тисячолітню історію гривні та інших грошових знаків, які перебували в обігу в різні часи на території України.
Яскраві, колоритні вітражі музею ілюструють найважливіші віхи історії України, що відображені на стендах та у вітринах нумізматичним матеріалом. Це зокрема домонетні форми грошей (доба бронзи і Трипільська культура), гроші періоду Київської Русі, козацької доби, Української Народної Республіки1917 — 1920 рр. та сучасної України.
Сучасний музей грошей не тільки надає відвідувачам можливість ознайомитися із цінними експонатами, а й підвищити рівень своєї фінансової грамотності. Для школярів та студентів проводяться спеціальні тренінги з питань заощаджень, захищення вкладів, елементів захисту на банкнотах. Такі тренінги формують основи фінансової обізнаності.
Викладачі циклової комісії та здобувачі освіти щиро вдячні за цікаву і пізнавальну розповідь доктору історичних наук, старшому зберігачеві фондів Музею грошей – Андрію Бойко-Гагаріну та центру фінансових знань “Талан».