Відкрите заняття «Енергозберігаюча обробка ґрунту»

     Згідно плану декади  циклової комісії агромеханічних та землевпорядних дисциплін 22.02.2022 викладач Семенюк Василь Олексійович провів відкрите  лекційне заняття з дисципліни «Землеробство» на тему: «Енергозберігаюча обробка ґрунту» в групі ТР-31.

     Тема заняття актуальна, цікава і перспективна для України та Буковини зокрема.

изображение_viber_2022-03-13_10-19-46-514

     Основні питання, які розглядалися на занятті: види обробітку ґрунту, зміни родючості ґрунтів в Україні в процесі с.-г. виробництва, зяблева оранка. На занятті зазначалося, що найбільш енергоємний технологічний процес землеробства – обробіток ґрунту. На нього витрачається 30-40% енергії, споживаної в сільському господарстві. Традиційна технологія обробітку зернових культур з оранкою зябу і весняним боронуванням характеризується великою трудомісткістю і високими енерговитратами. Тому один із шляхів вдосконалення технологій – мінімізації обробітку ґрунту. Сучасні технології потребують нових підходів. У технологіях енергозбереження мають способи обробітку ґрунту із запровадженням безполицевого і мінімального обробітку шляхом використання ґрунтообробних знарядь новітніх конструкцій та вдосконалення вже відомих до цього землеробам. Технологія з мінімальним обробітком дозволяє зменшити механічні дії машин на ґрунт і скоротити кількість проходів агрегатів.

изображение_viber_2022-03-13_10-20-08-343

     На занятті демонструвалися цікаві відео матеріали, що полегшували засвоєння студентам нових знань. Навчально-методичного плану на занятті дотримано. Мети досягнуто.

изображение_viber_2022-03-13_10-22-47-966

     На занятті були присутні заступниця директора коледжу з навчальної роботи  Світлана Євгенівна Слободян, методист коледжу Микола Орестович Король, завідувачка відділенням №2 Людмила Олександрівна Мамаєвська, голова циклової комісії Ганна Олександрівна Антощук та викладачі агрономічних дисциплін.