Відкрите заняття з дисципліни «Епізоотологія з мікробіологією»

   В рамках декади ветеринарних та зоотехнічних дисциплін було проведено відкрите лекційне заняття з дисципліни «Епізоотологія з мікробіологією» на тему «Африканська чума свиней. Класична чума свиней» в академічній групі В-42. Заняття проводив викладач спецдисциплін Косменко Анатолій Юрійович.

   Метою заняття було вивчення причини виникнення, поширеність, патогенез, клінічні ознаки, патологоанатомічні зміни, методи діагностики, заходи боротьби та диференційну діагностику класичної та африканської чуми свиней.

   Особливо актуальною сьогодні залишається Африканська чума свиней (хвороба Монтгомері) – одна із найбільш небезпечних хвороб свиней, що набула поширення в європейських країнах та Україні, є обов’язковою для реєстрації у Всесвітній організації охорони здоров’я тварин.

   Хвороба характеризується високою смертністю та завдає значних економічних збитків, зумовлених відсутністю вакцини, запровадженням спеціального режиму для свиногосподарств, витратами на проведення моніторингових та діагностичних досліджень, організацію профілактичних та ліквідаційних заходів в разі загрози чи виникнення хвороби, та торговельними обмеженнями, що запроваджуються для недопущення її розповсюдження.

   Протягом заняття студенти грунтовно ознайомились з особливостями цієї хвороби, характером збудника, правилами біобезпеки свиногосподарств.

   Також викладач звернув увагу на існування онлайн-курсу по АЧС Міжнародного епізоотичного бюро (ЄС ASForce проект), орієнтований на лікарів ветеринарної медицини України, а також інформаційний ресурс “Стоп АЧС”, де можна знайти оперативну інформацію щодо АЧС.

   Виклад матеріалу супроводжувався презентацією із застосуванням ММП, що значно полегшувало сприйняття студентами теоретичного матеріал.

   На занятті були присутні зав. методкабінету Король М.О., голова циклової комісії ветеринарних та зоотехнічних дисциплін Ласкович І.І., викладачі циклової комісії Марковська Н.М, Бабюк Б.І. Присутні відмітили підготовку заняття на належному науково-методичному рівні. Отже, мети заняття досягнуто.

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC