Творчі проєкти здобувачів освіти з ландшафтного дизайну

      Агрокорпус Кіцманського коледжу та яблуневий сад на прилеглій території – особливе місце, що викликає найкращі почуття у викладачів та здобувачів освіти нашого коледжу. Неможливо намилуватися квітучими деревами навесні, соковитими  яблуками восени та різнобарвними квітами влітку, висадженими на цій ділянці. Однак, немає меж для вдосконалення та оновлення території. Тому, свої вміння в створенні ландшафтного дизайну, здобувачі освіти спеціальності “Геодезія та землеустрій” вирішили спробувати в творчому проєкті під керівництвом викладача Т.І. Антощук.

       Ідея проєкту полягала в тому, щоб врахувати думку здобувачів освіти при проведенні робіт із озеленення території агрокорпусу.  Робота складалася з кількох етапів. На першому етапі було виготовлено топографічну основу ділянки, де передбачалося запроєктувати заходи з благоустрою. На другому етапі було вивчено подібні вже реалізовані проєкти. Це спонукало учасників ще більше зацікавитися цим напрямком та отримати інформацію про різноманітні рослини, їхні властивості та способи використання в ландшафтному дизайні. Проаналізувавши зразки різноманітно озеленених територій громадських будівель, здобувачі освіти надихнулися на створення власних проєктів щодо того, як створити привабливі, функціональні та різноманітні ландшафтні дизайни та, не зволікаючи, приступили до проєктування.

      Проєкти благоустрою території, створені здобувачами освіти, відображають їхнє розуміння краси та функціональності,  відрізняються нетрадиційним підходом та власним баченням авторів проєктів. Розроблені проєкти можуть стати підґрунтям для подальшої, більш детальної, розробки, оскільки реалізація таких ідей все ж потребує більше часу, знань, вмінь та навичок. Однак, не викликає сумніву те, що цей досвід був корисним для молоді. При обговоренні прозвучали побажання, щодо того, що чудовим рішенням було б відкриття в коледжі курсів із ландшафтного дизайну, оскільки ця тема для багатьох виявилася цікавою та актуальною.  Досліджуючи озеленення та благоустрій території  коледжу,  здобувачі освіти стали більш зацікавлені цим напрямком і це спонукає їх поглиблювати свої знання про різноманітні рослини, їх властивості та способи використання в ландшафтному дизайні.