Там де смереки тягнуться до зір…

«Я наш нарід цілим серцем люблю,

І душа моя віщує, що його велика доля жде.»

     8 серпня виповнилося 190 років з дня народження видатного українського письменника, поета та публіциста Юрія Федьковича. Ця знаменна дата нагадує нам про важливість його внеску в українську літературу та культуру.

     Юрій Федькович – син гуцульського краю, глибокий народний митець, письменник – патріот, який піднімав у своїх творах важливі громадські проблеми та намагався робити на Буковині те, що зробив Тарас Шевченко на Наддніпрянщині. За що Іван Франко називав Юрія Федьковича «буковинським Кобзарем».

      У нашому навчальному закладі викладачкою української мови та літератури Світланою Стасюк було проведено літературний захід з здобувачами освіти групи МБО-11 «Там де смереки тягнуться до зір…» (присвячений 190-літньому ювілею від дня народження Юрія Федьковича). Були присутні заступниця директора з навчальної роботи Світлана Слободян, завідувачка відділення №2 Людмила Мамаєвська, заступниця директора з виховної роботи Наталія Курилюк, завідувач методичним кабінетом Микола Король, бібліотекарі КЗ «Кіцманська публічна бібліотека», викладачі циклової комісії гуманітарних дисциплін.

      Кабінет був оформлений у гуцульському стилі: рушники, килимки, портрет Юрія Федьковича на столі, виставка книг автора, кращі учнівські художні роботи до творів Юрія Федьковича. На дошці спроектовано дати життя письменника, епіграф до свята.

      Літературний захід «Там, де смереки тягнуться до зір…» розпочався музичним записом звуків трембіт. Викладачка Світлана Стасюк зауважила, що сьогоднішня зустріч відбувається в складний час для нашої держави. Кожною хвилинкою нашого спокою ми завдячуємо Героям, що захищають Україну. Згадала своїх студентів групи ТЗ-41, 1991 року випуску: Василя Пазюка, Сергія Турчинського, Сергія Чобана, які героїчно загинули. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих Героїв.

     Здобувачі освіти розповідали про життєвий і творчий шлях Юрія Федьковича, декламували поезії: «Буковина» (Хребтун А.), «На день добрий» (Домітраш Н.), «До Емілії» (Куцак М.), «Нива» (Іванюк М.) і багато інших.

     На захід, ніби завітав сам Юрій Федькович (роль виконав здобувач освіти групи МБО-21 Кобевко М.), який поділився спогадами про життя. Була підготовлена книжкова виставка «Чаруюча сила творів Юрія Федьковича».

       Юрій Федькович у своїх творах називав росіян москалями. А в листі «Щоб не було запізно до австро-угорських установ наголошує, що «Московщина вкрала нашу назву Русь, тепер поступово покрадає нашу історію і мову». Настільки Юрій Федькович був не лише талановитим, а й далекоглядним. Тож мають рацію ті, хто називає його не просто буковинським Кобзарем чи соловієм, а істинним пророком української нації. Це справді ближче до величі його постаті.