Cучасні технології при вивченні іноземної мови

     У сучасному житті знання іноземних мов не тільки дозволяє людині почувати себе більш успішною, але й руйнує кордони та робить навколишній світ цікавішим. Тепер не обов’язково бути поліглотом і володіти безліччю мов, щоб комфортно пересуватися світом і не відчувати незручностей у спілкуванні. Достатньо знати одну-єдину мову – англійську, і це відкриє перед вами широкі перспективи.

     У нашій країні знання англійської в кілька разів підвищує шанси отримати високооплачувану роботу, або можливість навчання чи працевлаштування за кордоном.

    В Україні на сьогоднішній день функціонують тисячі курсів і мовних шкіл для вивчення іноземних мов. При цьому, багато хто намагається вдосконалювати знання за допомогою Інтернету – спеціальних сайтів, інтерактивних курсів, фільмів з субтитрами і багато іншого, що допомагає вивчати мову самостійно. Важливо, щоб студентові в першу чергу було цікаво залучатися до процесу вивчення. Тому вибирати ресурси для таких занять слід з особливою ретельністю.

    Оскільки, 2016 рік в Україні, названий роком англійської мови, пропонуємо топ-10 ресурсів, які допоможуть вам швидко та якісно вивчити англійську.

   Помічниками в самостійному вивченні мови є різні онлайн-платформи, побудовані так, щоб користувач самостійно вибирав спосіб навчання. Наприклад, популярна сьогодні платформа LinguaLeo, яка для вивчення іноземних мов використовує ігрову механіку. Тут користувач може вивчати мову в тій формі, яка йому більше подобається, читати тексти чи слухати аудіокниги, або переглядати відеокліпи.

  Серед ресурсів з широким вибором курсів, безсумнівно, лідирує Coursera – масштабний проект, який співпрацює з провідними університетами світу і публікує безкоштовні онлайн-курси в різних сферах знань. Студенти дивляться відеолекції, на базі яких здають тести на сайті проекту. Все це – англійською мовою. Навіть один пройдений курс істотно покращить ваш рівень знання мови.

    Bussu. На цьому ресурсі можна знайти іноземного співрозмовника та, окрім англійської, є можливість вивчати ще багато інших іноземних мов. На ресурсі велика кількість уроків для запам’ятовування лексики, постановки вимови та інших аспектів вивчення мови. Ваші вправи перевірятиме носій мови, а ви, у свою чергу, його. Також є додаток для iOS та Android.

    EdX – своєрідна бібліотека інтерактивних курсів, заснована в 2012 році Массачусетським технологічним інститутом і Гарвардським університетом. На сьогоднішній день аудиторія, яка навчається на EdX, становить близько двох з половиною мільйонів людей з усього світу. Лекції на платформі проводяться декількома мовами, однак основною все ж залишається англійська.

     Щоб досягти бажаного рівня володіння мовою, самостійних занять може виявитись не достатньо. Існують різні варіанти, які дозволяють займатися англійською або будь-якою іншою мовою з викладачем, не відвідуючи тривалих та дорогих курсів. Наприклад, заняття по Skype. За допомогою онлайн платформи для локальних і скайп-репетиторів Preply можна легко знайти собі педагога, виставивши потрібні характеристики на сайті. Preply володіють широкою базою як місцевих репетиторів, так і носіїв мови, що живуть в США, Великобританії та Австралії.

    Livemocha – це соціальна мережа для тих, хто вчить іноземні мови. Livemocha – спільнота ентузіастів: вчителі, лінгвісти і, звичайно, всі, хто просто вивчає іноземну мову. Члени спільноти допомагають один одному у навчанні. Ви виконали завдання – а носії мови виправлять помилки. Також є практика обміну текстовими повідомленнями. Відео або аудіо-чат забезпечать кращу практику. Можете знайти напарника: ви вчите англійську, а йому допомагаєте у вивченні української, і все це в режимі реального часу.

    Кожен, хто вивчає іноземну мову, рано чи пізно стикається з проблемою правильної вимови. Існує безліч електронних ресурсів, де можна слухати, як говорять носії мови, і самому вдосконалювати свої навики. В цьому вам допоможе такий ресурс, як RhinoSpike  – це колекція з декількох тисяч текстів, начитаних носіями мови. База даних тут постійно поповнюється, ви самостійно можете подати заявку, відправивши свій текст, і через деякий час послухати його в аудіоформаті.

    З труднощами у вимові окремих слів вам допоможе впоратися Forvo –найбільший у світі електронний довідник вимови, що містить мільйони слів, саме в такому вигляді, як їх вимовляють носії.

    Duolingo – сайт сподобається навіть дітям. Тут пропонують велику кількість письмових уроків та диктантів. За один курс ви можете вивчити до 2000 слів. Крім сайту є додатки для iOS і Android.

   У мережі можна знайти величезну кількість і електронних, і аудіокниг англійською мовою. Наприклад, Project Gutenberg зробили підбірку з більш ніж 50 тис. безкоштовних електронних і аудіокниг англійською.

    Тому обирайте зручний для вас спосіб вивчення іноземної мови та розширюйте свої можливості, подорожуйте та спілкуйтеся з цікавими людьми.