
З метою відзначення Всесвітнього дня Землі у Кіцманському колежі здобувачі освіти другого та третього курсів спеціальності «Геодезія та землеустрій» на заняттях з дисципліни «Основи меліорації та ландшафтознавства в галузі» та «Фотограмметрія» під керівництвом викладача Антощук Ганни Олександрівни підготували презентації на виступили з доповідями на тему «Різноманітність світових ландшафтів». У виступах здобувачів освіти було охарактеризовано різні типи ландшафтів, такі як:гірські, рівнинні, водні ландшафти (озера, річки, моря, океани), пустелі та пустині, ліси та джунглі, арктичні та антарктичні ландшафти, антропогенні ландшафти. В своїх доповідях здобувачі освіти досліджували фактори, що впливають на формування різних типів ландшафтів, такі як клімат, геологічна історія, рельєф, вплив людини тощо.
В доповіді Друцула Ігоря описано найбільш вражаючі та унікальні ландшафти у світі, такі як Гранд-Каньйон, Амазонський дощовий ліс, Сахара, Антарктида тощо. В доповіді Костюка Дениса розглянуто вплив людини на природні ландшафти, такий як забруднення, деградація, зміна клімату, вирубка лісів тощо. Зазначено важливість збереження різноманітності ландшафтів та природи в цілому, і можливість кожного із нас долучитися до цього процесу. Особливу зацікавленість викликала тема, що її досліджувала Іванна Павнел, про вплив ландшафтів на емоційний стан людини. В її доповіді зазначалося про те, що різноманітність ландшафтів не лише має велике значення для біологічного різноманіття і кліматичних процесів, але також суттєво впливає на емоційний стан людини. Вчені виявили, що різні типи ландшафтів можуть викликати різні емоції та по різному впливати на психічне здоров’я. Великі гори можуть викликати почуття захоплення та піднесення. Вид на височінь або вершину може надихати на відчуття спокою і свободи. Річки, моря та океани можуть викликати почуття гармонії та спокою. Звуки хвиль або шум водоспаду можуть мати релаксуючий ефект. Зелені простори лісів можуть викликати почуття внутрішнього спокою та відпочинку. Звуки птахів або шум листя можуть заспокоювати. Природні ландшафти часто використовуються в психотерапії та реабілітації для зменшення стресу та тривожності. Зазначалося про те, що проведення часу на природі може покращити настрій, збільшити енергію та підвищити психологічну стійкість.
Всі присутні дійшли до висновку, що різноманітність світових ландшафтів не лише збагачує наше сприйняття світу, а й має значний вплив на наш емоційний стан та психічне здоров’я. Дослідження цього взаємозв’язку може допомогти нам краще розуміти, як природа може сприяти нашому благополуччю та щастю. Тому маючи таке багатство природи необхідно використовувати його для зміцнення здоров’я. Більше часу проводити на природі. Відвідувати ліси, гори, річки, насолоджуючись краєвидами та наповнюючись гармонією з невичерпних джерел – природних ландшафтів рідної України. Здобувачі освіти висловлювали власне бачення проблеми захисту та відтворення родючості земель з погляду заходів із землеустрою. Свої думки оформили у вигляді творчих есе. Молодь активно ділилася своїм баченням проблеми та вчилася формувати нові підходи в розвитку землеустрою України з урахуванням сучасного стану та світового досвіду.