Радіодиктант національної єдності

     Традиційно у День української писемності та мови українці пишуть радіодиктант національної єдності. Цього року це відбулося 27 жовтня.

      Уперше в Україні радіодиктант відбувся 24 травня 2000 року, присвятили його тоді дню Кирила і Мефодія. Акцію, присвячену державній мові, започаткувало Українське радіо. Лише згодом День української писемності та мови стає офіційним днем для проведення радіодиктанту. Доєднатися до нього можуть люди в будь-якій точці планети.

      Уже другий рік поспіль написання диктанту стає по-особливому важливим. Це флешмоб, який дає змогу показати єдність українців по всьому світу, навіть в умовах війни.

     На фронті чи в тилу, за партою в класі чи в бомбосховищі — українці об’єдналися і знову показали свою чітку патріотичну позицію та міць!

     Радіодиктант мав назву “Дороги України”. Авторкою тексту стала поетеса, перекладачка, авторка прозових творів, лауреатка Шевченківської премії Катерина Калитко. Читав текст актор, театральний режисер, виконавець ролі Івана Довбуша у популярному фільмі “Довбуш” Олексій Гнатковський.

     Мета радіодиктанту — об’єднати людей навколо України в усьому світі, а не перевіряти грамотність учасників всеукраїнського флешмобу.

     30 жовтня буде оприлюднено текст диктанту, всі охочі зможуть себе перевірити самостійно, або ж свою роботу можна надіслати фахівцям онлайн чи листом.

     Сьогодні, у День української писемності та мови, студентський та педагогічний колектив нашого навчального закладу долучився до написання Радіодиктанту національної єдності.