Оберіть професію за покликанням

    В Кіцманському технікумі Подільського ДАТУ навчається біля 160 студентів-ветеринарів,  які одержують не лише теоретичні знання по даній спеціальності, а здобувають і практичні навички. Практичне навчання – це основа спеціальності і студенти, маючи теоретичні знання,  закріплюють їх на навчальній практиці, яка проводиться  в господарствах та індивідуальному секторі.

    На  практиці  студенти  оволодівають  практичними  навиками  по взятті  крові  від  тварин з яремної  та  під хвостової  вени  для  дослідження  в  лабораторію, відпрацьовують  методику  введення  лікарських речовин  у яремну  вену,  під шкіру,  внутрішньом’язево,  через  рот,  внутрішньоцистернально, знайомляться з методикою  проведення  новокаїнових блокад, відпрацьовують техніку фіксації  тварин, а  також  набувають  навиків  по  проведенню  дегельмінтизацій  тваринам  проти гельмінтозів ,  проведенні  обробок  проти  нашкірних  паразитів, визначають вагітність тварин проводячи ректальне дослідження та відділяють послід при його затриманні.

    Для набуття навиків по вакцинації тварин і птиці використовуємо  господарства – ТОВ «Валявське», ТОВ  АЗТЗ «Мирне» та тварин і птицю в індивідуальному секторі  сіл  району. Крім того в клініці технікуму студенти під керівництвом викладачів проводять стерилізацію дрібних тварин (собак і котиків). Деякі студенти-випускники проходили стажування в клініках Польщі і тепер, маючи навики по дрібних тваринах, працюють  в приватних клініках області.

                          IMG_20160316_110508                   IMG_20160315_103159

   Випускники працюють у ветеринарних аптеках, лабораторіях, господарствах,  м’ясопереробних підприємствах, поповнюють ветеринарну службу.  Студенти із задоволенням працюють з тваринами,  з  бажанням  їдуть  в господарства, а це говорить про те, що обрали  професію  правильно.

Н.М.Марковська

викладач ветеринарних дисциплін