Навіщо йти до психолога?

      У житті бувають такі ситуації, коли нам здається, що ми у безвиході. Психолог дає “поштовх” у напрямі вирішення вашої проблеми. Він не порадник і не учитель, швидше провідник, якого наймає мандрівник, щоб знайти складну ділянку свого шляху.

      До психологів звертаються здорові, “нормальні” люди. Одні хочуть краще розуміти себе і оточення, прагнуть до самопізнання, особистого зростання, пошуку і розкриття себе. Інші – знайти вихід із складної життєвої ситуації, зробити своє життя яскравішим і насиченим, більше безболісно пройти складнощі повсякденного життя.

     Навіщо мені професійний психолог? “У мене є хороший друг, якому я можу довіритися. Що ж такого може зробити психолог, чого не може друг”?, – приблизно так міркує безліч людей. Психолог може дати вам якісно новий досвід людських відносин.

      Робота психолога з клієнтом – це не розвага, а глибокий обмінний процес, який відбувається в атмосфері безумовної довіри. Психолог – людина, яка захоплена своєю роботою, тому що прагне зрозуміти людей, упізнати їх і допомогти ім.

Хороший психолог має здатність любити і поважати людей.
«Ніде не віднайти спокою тому, хто не знайшов його в собі самому»
Франсуа де Ларошфуко

      Кожен студент має можливість одержати психологічні поради та підтримку в будь-яких особистих проблемах, допомогу в налагодженні стосунків, поділитися своїми переживаннями, радістю. І таким мудрим порадником, уважним співрозмовником, щирим другом є психолог.

     Робота психолога полягає в наданні допомоги студенту під час адаптації в новому колективі, у створенні сприятливого психологічного клімату, допомозі в конфліктних та стресових ситуаціях.

      Ті, хто бажають глибше пізнати себе, особливості своєї поведінки, типологічні особливості особистості та багато іншого, можуть зробити це за допомогою психодіагностичних методик. Також психолог надає консультації щодо зняття психологічної напруги, втомлюваності і проводить разом зі студентами релаксаційні вправи, що особливо актуальні в період заліково-екзаменаційної сесії.

      Студенти із задоволенням беруть участь в тренінгах, засіданнях круглого столу, відвідують лекції, бесіди, переглядають відеофільми, основна тематика яких стосується профілактики тютюнокуріння, алкоголізму, наркоманії, торгівлі людьми, підготовки до сімейного життя, стосунків між чоловіком та жінкою.

      Студенти, які входять до студентської ради, отримують поради щодо розвитку лідерських якостей. Адже лідер – це людина, яка здатна повести за собою, пробудити інтерес до справи, активно впливає на навколишніх, найбільш повно розуміє інтереси більшості. Консультації за запитом проводяться і з батьками студентів, які найчастіше звертаються з питанням виховання своїх дітей та проблем підліткового віку.